ООН допомогла відновити понад 12 тисяч будинків в різних областях України

ООН допомогла відновити понад 12 тисяч будинків в різних областях України

УВКБ ООН
УВКБ ООН. Фото: Олексій Кулеба / Telegram

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) допомогло відновити понад 12 тисяч будинків в різних областях України. Про це представниця УВКБ ООН Кароліна Ліндхольм Біллінг повідомила на брифінгу в Media Center Ukraine - Ukrinform у Всесвітній день біженців 20 червня.

Представниця УВКБ ООН розповіла, що організація допомагає українцям у внутрішньому переміщенні, надає продукти першої необхідності і ресурси для відновлення житла.

“Ми допомагаємо відновити пошкоджені будинки, ставити вікна, дахи, двері, залатати якісь дірки в стінах. Надаємо комплекти першої допомоги, щоб люди могли самостійно відновлювати свої будинки, своїми силами. Ми надали підтримку вже 76 тисячам людей в Україні тільки в цьому році. І приблизно таку ж кількість підтримки ми надали минулого року. Так, щоб люди могли самі ремонтувати свої будинки”, — сказала Ліндхольм Біллінг.

За її словами, також йдеться про підтримку українських виробників засобів для відновлення житла.

У зв’язку з російською агресією понад 8 мільйонів українців стали біженцями, з них понад 5 мільйонів шукають тривалого прихистку у країнах Європи. Про це у Всесвітній день біженців повідомив уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець.

"Від початку широкомасштабного вторгнення Росії мільйони наших співгромадян змушені були покинути свої домівки в пошуках безпеки як всередині України, так і за її межами. Понад 8 мільйонів українців стали біженцями", — написав він на своєму Telegram-каналі.

При цьому понад 5 мільйонів українців подали заяви на отримання статусу тимчасового резидента в сусідніх західноєвропейських країнах, додав омбудсман.

На початок