Уродженець Рівненщини став послом України в Колумбії

Уродженець Рівненщини став послом України в Колумбії

Уродженець Рівненщини став послом України в Колумбії
Фото: УНІАН

Уродженець Рівненщини Юрій Полюхович став послом України в Колумбії. Відповідний указ підписав президент 20 червня. Нове призначення Юрій Полюхович поєднуватиме з дипломатичною посадою в Перу.

Він вільно володіє англійською, іспанською та писемною мовою мая. І свого часу він десятки разів їздив у експедиції до Латинської Америки. Є членом Європейської асоціації дослідників культури мая. Крім того, працював заступником міністра освіти і тимчасово виконував його обов'язки.

Юрій Полюхович став Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Колумбія. На сайті президента зазначено, що це призначення за сумісництвом. Він і надалі працюватиме послом у Перу, на цю посаду його призначили у 2022 році.

Юрій Полюхович народився в Костополі, навчався у Березнівському лісовому коледжі на бухгалтера, потім – на фінансиста у Тернопільській академії народного господарства; є у його біографії магістратура в НаУКМА, КНУ ім. Тараса Шевченка, аспірантура, Університет штату Каліфорнія, що у США, постдокторантура у 2014-2016 роках. Вільно володіє англійською, іспанською та класичною чольті – це мова ієрогліфічної писемності мая.

Що відомо про роботу

2000-2010-ті був керівником секцій і семінарів на конференціях в університетах США, Латинської Америки, Європи, десятки разів їздив у експедиції до Латинської Америки. Є членом Європейської асоціації дослідників культури мая.

З 2008 – директор туристичної компанії "Royal Adventures". Учасник найбільшого проєкту з вивчення писемності мая "The Maya Hieroglyphic Database" при Університеті штату Каліфорнія.

Співдиректор проєкту з документації написів мая у штатах Кампече, Юкатан, Кінтана-Роо в Мексиці. Заступник редактора наукового журналу "Glyph Dwellers" у США.

Радник міністра освіти і науки України у 2014-2016 роках. У 2019 році Юрія Полюховича призначили на посаду першого заступника міністра освіти і науки, а в 2020 році він тимчасово виконував обов’язки міністра.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок