Укриття у Чернігові облаштують згідно з інструкцією військової адміністрації

Укриття у Чернігові облаштують згідно з інструкцією військової адміністрації

Укриття у Чернігові облаштують згідно з інструкцією військової адміністрації
ФОТО: telegraf.com.ua

Укриття у Чернігові забезпечать питною водою, лавками, медичними аптечками, ліхтарями, вогнегасниками, контейнерами для зберігання продуктів та виносними баками для нечистот. Також в укриття мають закупити лопати та прості інструменти.

Про це на міській нараді повідомив виконувач обов'язків міського голови Чернігова Олександр Ломако.

За його словами, Чернігівська військова адміністрація розробила інструкцію щодо утримання простих укриттів у Чернігові. Згідно з розробленим документом, у найпростішому укритті має бути список речей, який забезпечить безперервне перебування людей у сховищі протягом 48 годин. Реалізуватиме вимоги міська рада за бюджетні кошти.

"Там де немає водопостачання, треба поставити ємності з технічною водою, її непотрібно міняти, постійно вона може там стоять, щодо звичайної питної води, треба дивитися до потреб, можливо наш апарат використають (станція для пакування води, — ред.) і будемо мінять час від часу. Також для кожного уриття потрібно закупити контейнери для зберігання продуктів харчування", — сказав Олександр Ломако.

Відповідальними за виконання інструкцій Ломако призначив управління ЖКГ та відділ з питань надзвичайних ситуацій міської ради, який очолює Григорій Годун.

"Хоча б цей мінімальний список, за цією інструкцією треба відпрацювати, порахувати це. Ну, ЖКГ — по вашому профілю і це відповідальність Годуна, в першу чергу. Згодні? Приймається таке? Тоді я прошу це дуже оперативно зробити: виділити кошти й почати всі процедури, щоб ми протягом найближчого часу це використали".

Нагадаємо, начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус напередодні, 19 червня, повідомив, що готовий звернутися до правоохоронних органів щодо недоступності укриттів у великих містах області, зокрема у Чернігові.

За його словами, в області вже завершився аудит доступності укриттів.

“Досі значна кількість відповідних приміщень, зокрема у містах Чернігів, Ніжин та Прилуки, залишаються закритими. Якщо протягом кількох днів ситуація не зміниться, буде відповідна реакція правоохоронних органів”.

Крім того, минулого тижня до правоохоронців щодо невиконання його розпоряджень посадовцями Чернігівської міськради вже звернувся начальник Чернігівської військової адміністрації Дмитро Брижинський. Мова, зокрема, стосується перевірок доступності до укриттів.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок