Росіяни пошкодили курган під Новоазовськом

Росіяни пошкодили курган під Новоазовськом

Росіяни пошкодили курган під Новоазовськом
Фото: Crimean Institute For Strategic Studies/Facebook

Громадська організація Кримський інститут стратегічних досліджень (Crimean Institute For Strategic Studies) 19 червня у Facebook повідомила, що курган під Новоазовськом пошкоджено.

За словами активістів, курган не має власного імені, хоча його ще у 90-ті паспортизував та вивів із землекористування Обласний відділ охорони культурної спадщини.

Курган знаходиться за два кілометри на північний захід від населеного пункту Безіменне Новоазовського району поруч з вітровою електростанцією — з його насипу добре видно шлях Ростов – Маріуполь. З липня 2014 року курган суттєво пошкодили траншеями та вогневими позиціями.

Укріплення на цьому кургані створювалися в декілька етапів. Уперше вони розпочалися ще влітку 2014 року після боїв під Іловайськом. Зазначені укріплення створювали представники незаконних озброєних формувань т. зв. "ДНР".

Пошкодження пам'яток

Фортеця Ор-Капу

Також активісти розповідали раніше про знищення росіянами культурної спадщини в Криму. Зокрема, після окупації Криму у 2014 році російські війська почали облаштування лінії укріплень на Перекопському валу.

Навколо фортеці Ор-Капу зʼявилися окопи для особового складу армії Росії. У 2018 році на вершину фортеці проклали ґрунтову дорогу, яка прорізала бастіони з півдня на північ, а у 2022 році облаштували спостережний пункт на верхівці фортеці.

"Звісно, що ці облаштування проходили без попередніх археологічних робіт, що ставить під загрозу цілісність культурних шарів визначної пам’ятки фортифікації Криму", – зазначають активісти.

курган
Росіяни знищують фортецю Ор-Капу. Фото:Crimean Institute For Strategic Studies/Facebook

Бахчисарайський палац

Раніше Суспільне Культури розповідало, що росіяни фактично знищують ханський палац у Бахчисараї, називаючи це "ремонтно-реставраційними роботами".

Ексдиректорка Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміра Аблялімова повідомляла, що росіяни почали "ремонтні" роботи посеред зими, "Тоді як у цю пору року, коли багато опадів, жодні роботи взагалі не можна проводити".

Роботи проводили біля Золотого кабінету, або Фруктової кімнати, Кирим Ґерай Хана та у гаремному корпусі палацу.

палац у бахчисараї
Росіяни фактично знищують ханський палац у Бахчисараї. Фото: Олександр Ткаченко/Telegram

Крім того, росіяни проводять нібито археологічні дослідження в Перському дворику: "Ними керує людина без фахової освіти та жодного досвіду в археології, яка обіймала посаду лаборанта та займалася сайтом заповідника".

У грудні 2022 року міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко уже звертався до ЮНЕСКО з проханням звернути увагу на руйнування палацу.

Ткаченко нагадав, що палац у Бахчисараї — це унікальна кримськотатарська архітектурна пам’ятка, яка є свідченням існування, розвитку, етногенезу кримських татар на цій території.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок