Школярка-переселенка з окупованого Сєвєродонецька виготовляє і продає прикраси, щоб донатити на ЗСУ

Школярка-переселенка з окупованого Сєвєродонецька виготовляє і продає прикраси, щоб донатити на ЗСУ

Школярка-переселенка з окупованого Сєвєродонецька виготовляє і продає прикраси, щоб донатити на ЗСУ
Фото надала героїня матеріалу

Випускниця ліцею "Інітіум" окупованого нині Сєвєродонецька на Луганщині Софія Коваленко виготовляє прикраси, продає їх, а гроші донатить ЗСУ. Школярка зайнялась цим, аби позбутись постійних сумних думок і відчуття самотності без друзів. До повномасштабного вторгнення Росії, тоді ще дев’ятикласниця Софія захоплювалась мистецтвом, мріяла про художню освіту, бо дуже добре малювала, але тепер змінила плани.

Родина 17-річної Софії нині мешкає у Черкасах. Виїхали з Луганщини і рідного Сєвєродонецька 24 лютого. Була надія повернутися, та не справдилось: спочатку знайшли прихисток у Дніпрі, орендували там квартиру, ходили по хабах, отримували гуманітарну допомогу. Потім переїхали до Черкас. Весь цей час Софія навчалась онлайн в своєму ліцеї, й, каже, часто сумувала.

"Іноді мені було дуже тяжко на душі. Поруч немає друзів, з якими раніше кожен день зустрічалися в школі. Дуже сумувала за Сєвєродонецьком. Дивилася на фото зруйнованого міста на сторінці в Фейсбуці і думала, як і чим я можу допомогти наблизити нашу перемогу", — розповідає дівчина.

Оголошення про допомогу ЗСУ, які постійно впадали в очі, навели на думку теж щось почати робити.

"Коли я зрозуміла, чим зможу займатися, мені одразу полегшало, важкі думки перестали мучити", — визнає Софія. Вона вирішила робити прикраси і продавати, гроші — віддавати на допомогу військовим.

Спочатку, каже, почала виготовляти браслети, кольє для себе, щоб навчитися робити це добре. Разом із мамою купила все, що потрібно для плетіння: намистинки, бісер, фурнітуру.

"Дизайн прикрас також мій. Сама промальовувала кожну деталь. А після онлайн-занять в ліцеї плела, плела, плела кожен день, і в вихідні теж. Потім зробила свої сторінки в Instаgram, Tik Tok і написала, на що підуть кошти. І мій онлайн магазин дрібничок почав працювати. Подруга матусі робила фото моїх виробів, виходило класно. Люди обирали прикраси, називали свою адресу, надсилали на мою картку гроші. Я відправляла поштою замовлену річ покупцю, а отриману від нього суму одразу переказувала на благодійні рахунки для допомоги ЗСУ", — розповідає школярка.

Замовлень отримувала багато, скільки загалом та скільки грошей віддала військовим, точно не рахувала: "Люди знали, що це не просто кольє чи браслети, — це їх вклад в перемогу. Мабуть, тому приходило по кілька замовлень кожен день".

"Ми один народ, який став на захист своєї Батьківщини. Ми стали однією сім'єю, де кожен допомагає один одному. Кожен може наблизити нашу перемогу, наприклад, стати волонтером", — каже Софія.

Цього року Софія склала мультитест і планує вступити до вишу. До повномасштабної війни вона мріяла стати художницею, дизайнером, тепер обирає професію лікаря. Впевнена, що саме медики дуже потрібні країні, в котрій йде війна.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок