Члени делегації Південно-Африканської Республіки заявили, що нібито не чули вибухів у Києві 16 червня, а президент ПАР Сиріл Рамафоса назвав повідомлення про вибухи "неправдою та дезінформацією", однак під час пресконференції вже заявив, що "чув ракетні удари".
Рамафосу цитує південноафриканський інформаційний портал news24.
Прессекретар президента ПАР Вінсент Магвенья також заявив виданню, що делегація нібито не чула вибухів.
"Я зняв відео з готелю тут, у Києві. Дуже дивно, що ми не чули й не бачили вибуху. Тут явно поширюється якась навмисна дезінформація. Як ми й очікували, ця місія ніколи не буде легкою, але деякі перешкоди викликають глибоке занепокоєння, наприклад, звернення, яке ви всі отримали, а інші просто кумедні, наприклад цей так званий вибух", — сказав він.
Згодом Магвенья пояснив, що не виключає можливих вибухів в іншій частині Києва.
"Я не кажу, що не вірю. Я кажу, що не чув вибухів і не чув сирен, і це правда. Можливо, це була сирена або вибух в іншій частині міста. Ми були в іншій частині міста, не дуже далеко звідси, насправді. Буквально рукою сягнути", — пояснив він.
Прессекретар додав, що дорогою до Бучі він також не чув жодних сирен чи вибухів.
"Тож я розповідаю з власного боку, я не заперечую чиюсь іншу сторону, хто сказав, що була сирена або, можливо, вибух, але, наскільки мені відомо, і людям, з якими я був, ми нічого цього не чули. Тож я не заперечую того, що було. Я кажу, що з того, що я бачив і чув, не було ні вибуху, ні сирени", — зазначив Магвенья.
При цьому під час спільної пресконференції з африканськими лідерами Рамафоса сказав, що вони "чули ракетні удари".
"Сьогодні під час нашого візиту ми чули ракетні удари. Така діяльність не дуже добре працює для встановлення миру, тому ми говоримо про необхідність деескалація з обох боків", — зауважив він.
Раніше повідомлялось, що лідерам країн Африки, які 16 червня приїхали до Києва для обговорення "мирної ініціативи", довелося спускатися в укриття на час ракетної атаки.
Зокрема журналісти видання Reuters стали свідками того, як делегація автомобілями приїхала до Києва (перед цим африканські лідери відвідували Бучу), а потім африканські політики зайшли в готель, щоб скористатися укриттям.
Після того, як повітряна тривога закінчилася, представник президента Південно-Африканської Республіки повідомив у соцмережах, що місія африканських лідерів проходить "добре і відповідно до плану".
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав ракетний обстріл Києва під час візиту африканських лідерів сигналом, що свідчить про справжні наміри Росії.
16 червня близько 11.00 дня в Україні була оголошена повітряна тривога. Сили ППО, попередньо, знищили шість ракет "Кинджал", шість крилатих ракет "Калібр" і два розвідувальні безпілотники. Це сталося саме тоді, коли до столиці приїхали лідери африканських країн.
Лідери Південної Африки, Замбії, Коморських островів, Республіки Конго, Єгипту, Сенегалу та Уганди 16 червня відвідали Київ в рамках Африканської миротворчій місії щодо врегулювання війни між Україною та РФ.
Президент ПАР Сиріл Рамафоса до цього, 15 червня, відвідав Польщу, де поспілкувався зі своїм колегою Анджеєм Дудою.
Після України африканські лідери поїдуть до Санкт-Петербурга, де 17 червня проведуть розмову з лідером РФ Володимиром Путіним.