У природному заповіднику "Медобори" лише в одному місці зростає листовик сколопендровий. Це – рідкісний вид багаторічної папороті. Про це повідомляють на сторінці заповідника в соцмережі.
Рослина належить до реліктів третинного періоду. Тобто, зберігається без видимих змін щонайменше від двох до п’яти мільйонів років.

Ця папороть дуже чутлива до змін у середовищі зростання. Наприклад, коли вирубують ліси і збільшується рівень освітленості. Тому всюди листовик сколопендровий є дуже рідкісним видом.

В Україні цей вид зафіксований у Передкарпатті та в Карпатах, зокрема, на Чорногорі, Бескидах, Красні, Свидовці, Вулканічних Карпатах. Також у Криму, на Подільській височині і зрідка на східних відрогах Придніпровської височини (околиці міста Біла Церква Київської області).
У природному заповіднику "Медобори" ця реліктова рослина уподобала собі кам'яні розсипи та відслонення вапняків, йдеться у повідомленні.

На нижній поверхні листків вздовж бічних жилок розташовуються паралельно один до одного соруси. Їхнє розміщення нагадує ноги багатоніжки, звідки походить видова назва рослини scolopendrium – з латини означає "сороконіжка".
Читайте також
- Полум’я не завдає рослині шкоди: на Тернопільщині квітне червонокнижна рослина
- Схил був випалений: науковці обстежили умови зростання на Тернопільщині рідкісного реліктового виду