Столтенберга проситимуть залишитися на посаді генсека НАТО ще на рік — Reuters

Столтенберга проситимуть залишитися на посаді генсека НАТО ще на рік — Reuters

Столтенберга проситимуть залишитися на посаді генсека НАТО ще на рік — Reuters
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на зустрічі міністрів оборони країн НАТО, 16 червня 2023 року. Фото: Владислав Кравець/Суспільне

Очікується, що Єнса Столтенберга попросять залишитися на посаді генерального секретаря НАТО ще на один рік, оскільки країни Альянсу все ще не можуть визначитися з кандидатом для його заміни.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерело, знайоме з дискусіями, і офіційного представника США.

Термін повноважень Столтенберга вже тричі продовжувався, і він має піти у відставку у вересні після дев'яти років на посаді генерального секретаря військового альянсу.

Джерела зазначили, що норвежець має широку підтримку в НАТО і продовжує залишатися ефективним лідером. 

"Адміністрація (Байдена) приходить до ідеї, щоб Столтенберг залишився на посаді ще на рік. Не схоже, що зараз в альянсі є консенсус щодо його заміни", — сказав американський чиновник, який побажав залишитися неназваним.

Ймовірність того, що Столтенберга вчетверте попросять продовжити термін перебування на посаді, зросла з наближення саміту НАТО у Вільнюсі, оскільки союзники побоюються демонстрації роз'єднаності.

У лютому Столтенберг заявив, що не хоче продовжувати свій термін. Але він відмовився сказати, що б він зробив, якби члени НАТО попросили його залишитися.

Reuters зазначає, що британський міністр оборони Бен Воллес відкрито заявив, що хотів би цю посаду. Але оскільки деякі уряди наполягають на призначенні першої жінки-генсека НАТО, прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен також стала серйозною претенденткою.

Американський чиновник зазначив, що у Вашингтоні вважають, що є низка різних кандидатів, і що Байден високо оцінює їх усіх, включаючи прем’єр-міністра Данії.

Він додав, що Байден вважає, що Столтенберг виконав величезну роботу в складний час, і цього дотримуються багато інших союзників.

Хто б не очолив НАТО, він стикається з подвійним викликом: утримувати союзників разом у підтримці України, одночасно уникаючи будь-якої ескалації, яка втягне НАТО безпосередньо у війну з Росією.

На початок