Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон у вересні наступного року може стати наступним генеральним секретарем НАТО. Саме тоді Єнс Столтенберг покине свій пост, повідомляє The Telegraph.
За інформацією журналістів, Джонсона давно розглядають на посаду генсека НАТО через недовіру США до діячів Євросоюзу, які очолюють Альянс.
Британії також довіряють країни Балтії, і сам Джонсон отримав міжнародне визнання за допомогу у створенні міжнародної коаліції проти російського президента Володимира Путіна після вторгнення РФ в Україну 24 лютого.
Зазначається, що старші лідери Консервативної партії Британії підтримують кандидатуру Джонсона на місце генсека.
Зокрема, депутат Марк Франсуа вважає, що політична спадщина Джонсона буде спірною протягом багатьох років.
Є одна безперечна річ — це його абсолютна непохитна підтримка України перед російським варварством. Якби він подав заявку на пост генерального секретаря НАТО, я підозрюю, що він міг би покластися на президента Зеленського щодо рекомендації", — заявив Франсуа.
Водночас колишній командувач британської армії лорд Даннатт повідомив, що не став би підтримувати кандидатуру Джонсона через характер останнього.
"Безсумнівно, він зробив багато хорошого, але я боюся, що це особисті речі, відсутність чесності, відсутність довіри. Чесно кажучи, ми не хочемо виставляти Бориса Джонсона на міжнародній арені для нових насмішок. Він ганьба нації", — сказав Даннатт.
Крім того, за інформацією джерела в Міноборони Британії, не всі країни ЄС схвалюють кандидатуру Джонсона. Зазначається, що в разі спроби Джонсона стати генсеком НАТО президент Франції Еммануель Макрон може накласти вето і заблокувати рішення, оскільки рішення в Альянсі приймаються одноголосно.
Зазначимо, що вибори нового генсека НАТО мали відбутися у вересні 2022 року, однак були перенесені на рік через війну в Україні.
Що відомо
- 7 липня після звільнення низки британських урядовців прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон оголосив про відставку, також він іде з посади правлячої Консервативної партії.
- Джонсон один з перших лідерів, який відвідав Київ після повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого. Перший неанонсований візит Джонсон здійснив 9 квітня. Він гуляв Хрещатиком з президентом України Володимиром Зеленським і анонсував допомогу в розмінуванні та збройну допомогу ЗСУ у боротьбі проти російської армії. Вдруге Джонсон прибув до України 17 червня. Під час офіційної заяви про відставку він звернувся до українців та запевнив, що Британія продовжуватиме підтримку України на тлі російської агресії. Зеленський висловив сподівання, що політика Британії щодо України після відставки Джонсона не зміниться.
- На посаду прем’єр-міністра та лідера Консервативної партії Великої Британії замість Бориса Джонсона, який оголосив про свою відставку, претендувало вісім кандидатів.
- 18 липня у Великій Британії завершився другий тур виборів на посаду прем'єр-міністра країни після заяви Бориса Джонсона про свою відставку. Найбільшу кількість голосів, як і у двох попередніх турах, отримав колишній голова Мінфіну Ріші Сунак — 115 голосів. Друге і третє місце посіли колишня очільниця Міноборони Пенні Мордонт і чинна міністерка закордонних справ Ліз Трасс, вони набрали 82 та 71 голос відповідно.
Читайте також
Hasta la vista, baby. Джонсон завершив фінальну промову фразою Шварценеггера з фільму "Термінатор"
Чим запам'ятався Джонсон українцям
Вибори прем’єра Великої Британії: що відомо про кандидатів, які вийшли у фінал перегонів
Трасс випереджає Сунака у боротьбі за крісло прем’єра Британії — опитування
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу