У США федеральний держборг вперше перевищив 32 трильйони доларів

У США федеральний держборг вперше перевищив 32 трильйони доларів

Мінфін США
Мінфін США. Фото: Associated Press

Федеральний державний борг США вперше перевищив позначку в 32 трильйони доларів. Про це пише The New York Times із посиланням на дані Мінфіну США станом на 16 червня.

Як пише видання, держборг перетнув позначку у 32 трильйони доларів на дев’ять років раніше, ніж це передбачали прогнози перед пандемією коронавірусу. Після цього відбулися екстрені витрати на подолання наслідків COVID-19 у розмірі трильйонів доларів на тлі повільного економічного зростання країни.

Республіканці та демократи висловили стурбованість державним боргом. Водночас жодна з партій не виявила бажання боротися з його найбільшими факторами, такими як витрати на соціальне та медичне забезпечення, відзначає The New York Times.

“Оскільки ми перевищуємо 32 трильйони доларів, час усунути фундаментальні причини нашого боргу, якими є обов’язкове зростання витрат і відсутність достатніх доходів для їх фінансування”, — заявив виконавчий директор Фонду Пітера Петерсона, який виступає за скорочення дефіциту держборгу Майкл Петерсон.

У Фонді стурбовані прогнозами, що впродовж наступних 30 років державний борг США зросте на 127 трильйонів доларів, а витрати на виплати відсотків становитимуть майже 40% від усіх федеральних доходів до 2053 року.

3 червня президент США Джо Байден затвердив ухвалений Конгресом закон, що підвищив ліміт державного боргу та дозволив країні уникнути дефолту.

Раніше, 28 травня, президент Сполучених Штатів Джо Байден оголосив про досягнення угоди зі спікером Палати представників Конгресу США щодо межі державного боргу, яка дозволить країні уникнути дефолту.

Угода передбачає призупинення дії ліміту боргу до січня 2025 року, тимчасове обмеження програми продовольчої допомоги, обмеження витрат у бюджетах на 2024 та 2025 роки, повернення невикористаних коштів від програм, пов’язаних із COVID-19, а також прискорення процесу отримання дозволів на деякі енергетичні проєкти.

31 травня Bloomberg із посиланням на слова чиновників Білого дому повідомив, що двопартійна угода щодо запобігання борговому дефолту у США не обмежить здатність адміністрації Байдена надавати більше допомоги Україні.

На початок