Байден підписав закон про підвищення межі держборгу

Байден підписав закон про підвищення межі держборгу

Байден підписав закон про підвищення межі держборгу
Президент США Джо Байден під час виступу у Білому домі 20 березня 2023 року, фото: AP

Президент Сполучених Штатів Джо Байден підписав закон про підвищення верхньої межі державного боргу США для уникнення дефолту.

Про це повідомляє пресслужба Білого дому.

"У суботу, 3 червня 2023 року, президент підписав закон H.R. 3746, "Про фіскальну відповідальність 2023 року", який призупиняє дію ліміту державного боргу до 1 січня 2025 року та збільшує ліміт 2 січня 2025 року для виконання зобов’язань, виданих протягом періоду призупинення; встановлює нові дискреційні ліміти витрат, виділяє фінансування для Фонду токсичних впливів Вірджинії та скасовує певні залишки без зобов’язань; розширює вимоги до роботи за окремими федеральними програмами; змінює процеси екологічної перевірки; і припиняє призупинення виплат федеральних студентських позик", — йдеться у повідомленні.

Адміністрація Байдена подякувала спікеру Маккарті, лідеру Джеффрісу, лідеру Шумеру та лідеру МакКоннеллу за їхнє партнерство.

Раніше, 28 травня, президент Сполучених Штатів Джо Байден оголосив про досягнення угоди зі спікером Палати представників Конгресу США щодо межі державного боргу, яка дозволить країні уникнути дефолту.

Угода передбачає призупинення дії ліміту боргу до січня 2025 року, тимчасове обмеження програми продовольчої допомоги, обмеження витрат у бюджетах на 2024 та 2025 роки, повернення невикористаних коштів від програм, пов’язаних із COVID-19, а також прискорення процесу отримання дозволів на деякі енергетичні проєкти.

31 травня Bloomberg із посиланням на слова чиновників Білого дому повідомив, що двопартійна угода щодо запобігання борговому дефолту у США не обмежить здатність адміністрації Байдена надавати більше допомоги Україні.

На початок