Байден оголосив про досягнення угоди щодо межі держборгу США

Байден оголосив про досягнення угоди щодо межі держборгу США

Важливо
Байден оголосив про досягнення угоди щодо межі держборгу США
Президент США Джо Байден під час виступу у Білому домі 20 березня 2023 року, фото: AP

Президент Сполучених Штатів Джо Байден оголосив про досягнення угоди зі спікером Палати представників Конгресу США щодо межі державного боргу, яка дозволить країні уникнути дефолту.

Про це йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті Білого дому.

"Це — важливий крок уперед, який скорочує витрати, одночасно захищаючи критично важливі програми для працівників і розвиваючи економіку для всіх. І ця угода захищає мої та демократів Конгресу ключові пріоритети та законодавчі досягнення", — зазначив американський президент.

Він підкреслив, що угода дозволить США уникнути дефолту.

"Угода є компромісом, а це означає, що не всі отримують те, що хочуть. Така відповідальність управління. Ця угода є гарною новиною для американського народу, бо вона запобігає тому, що могло б стати катастрофічним дефолтом і призвести до економічного спаду, спустошення пенсійних рахунків та втрати мільйонів робочих місць", — зазначив Байден.

Як повідомляє Bloomberg, перемовини щодо угоди тривали півтори години. Спікер Палати представників Кевін Маккарті у коментарі журналістам заявив, що проведе ще одну розмову з президентом цього ж дня, а законопроєкт, який регулює межу держборгу, має бути винесений на голосування в середу, 31 травня.

"У нас ще багато роботи, але я вважаю, що ця угода в принципі гідна американського народу", — сказав Маккарті журналістам у Капітолії.

Угода передбачає призупинення дії ліміту боргу до січня 2025 року, тимчасове обмеження програми продовольчої допомоги, обмеження витрат у бюджетах на 2024 та 2025 роки, повернення невикористаних коштів від програм, пов’язаних із COVID-19, а також прискорення процесу отримання дозволів на деякі енергетичні проєкти.

На початок