Обстеження території, викачування води, вивіз сміття: голова ОВА про ситуацію в регіоні

Обстеження території, викачування води, вивіз сміття: голова ОВА про ситуацію в регіоні

Обстеження території, викачування води, вивіз сміття: голова ОВА про ситуацію в регіоні
Херсон. Бруд, багнюка, гілля дерев після відходу води, 16 червня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

На правобережжі підтоплені 11 населених пунктів. Під водою залишається 1509 будинків. Протягом дня вода відступила від 140 осель. Вода також відійшла від Інгульця, Ясної Поляни, Зарічного, Козацького та Одрадокам'янки, повідомив у Telegram керівник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

За його словами, вибухотехніки обстежили понад 168 гектар території, з яких 118 це мікрорайон Острів. Вибухівки не виявили. У мікрорайоні Корабел відкачали воду з 18 будинків, прибирали повалені дерева, вивозили сміття. За цей день з Острова вивезли 60 тонн сміття.

Енергетики відновили електропостачання для 179 абонентів у Херсоні. В області світло подали одразу в чотирьох населених пунктах: Краснолюбецькому, Калинівському, Благодатівці та Новогреднєвому. У Дар'ївці відновили розподіл газу для 19 будинків, йдеться у повідомленні.

Також відкрили проїзд двома мостами у Калинівському, Давидовому броді.

Що відомо про наслідки підтоплення на лівобережжі Херсонщини

Вода, якою затопило Херсонщину внаслідок підриву Каховської ГЕС, повністю відійшла з Нової Каховки. Люди продовжують прибирати наслідки повені. Також армія РФ продовжує обстрілювати населені пункти, відомо про загибель дитини.

В тимчасово окупованих Олешках внаслідок підриву Каховської ГЕС вода майже відійшла повністю. Дуже багато будинків зруйновані як в місті, так і населених пунктах громади. Офіційно відомо про 11 загиблих людей.

Спад рівня води в підтоплених частинах Голої Пристані та сіл Кардашинка і Кохани знизився до 10 см. Сполучення між селами громади та до всіх частин Голої Пристані – доступне. Евакуація в громаді наразі призупинилася. Почали працювати деякі продовольчі магазини. Поступово люди, яки виїхали самостійно під час повені, повертаються до осель. З підвищенням температури повітря, відчувається сморід від місць де є стала вода та мул.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок