В Новокаховській ТГ люди ліквідують наслідки повені, армія РФ обстрілює населені пункти: загинула дитина

В Новокаховській ТГ люди ліквідують наслідки повені, армія РФ обстрілює населені пункти: загинула дитина

В Новокаховській ТГ люди ліквідують наслідки повені, армія РФ обстрілює населені пункти: загинула дитина
Херсонщина. Затоплена Нова Каховка Фото: Новокаховська МВА/Telegram

Вода, якою затопило Херсонщину внаслідок підриву Каховської ГЕС, повністю відійшла з Нової Каховки. Люди продовжують прибирати наслідки повені. Також армія РФ продовжує обстрілювати населені пункти, відомо про загибель дитини. Про це Суспільному розповів Новокаховський міський голова Володимир Коваленко.

Володимир Коваленко говорить, йому відомо, що вночі російські військові 15 червня влаштували на території Каховської громади стрілянину. Також атакували селище Дніпряни.

"Усі, з ким я розмовляв сьогодні, це було три співрозмовники підтвердили, що це був спектакль. Стрілянина була надвечір і до першої години ночі. А коли обстріляли селище Дніпрянах, мені розповіли, що загинула трирічна дитина", — каже Коваленко.

За словами Коваленка, нижче проспекту Дніпровського вода найбільше заподіяла шкоди. Проте ніхто не може туди піти, бо не допускають окупанти. І додав, що російські військові тепер намагаються знову повернутися на ті території, де були до підриву Каховської ГЕС.

Місцеві жителі розповіли міському голові, що з одного з будинків винесли десь сто відер мулу із підвалу. Намагаються самотужки сушили підвали та підтоплені поверхи. Найгірша ситуація, каже Володимир Коваленко, у Корсунці.

"Там дійсно погані справи, але люди пораються у дворах, теж ліквідують наслідки. На сьогодні, єдине, що було організовано, так це вивезення машини. Дали автомобіль, який їздив по Корсунці та збирав свиней. Будинки руйнуються, людям надіятися нема на кого. Дехто прийняв рішення, розуміючи що жити в цих умовах не можна, поїхали до рідних, але в межах Херсонської області та Криму", - говорить Коваленко.

Що відомо про затоплення на лівобережжі Херсонщини

Станом на 16 червня в тимчасово окупованих Олешках внаслідок підриву Каховської ГЕС вода майже відійшла повністю. Дуже багато будинків зруйновані як в місті, так і населених пунктах громади. Офіційно відомо про 11 загиблих людей.

Вода, якою затопило Херсонщину внаслідок підриву ГЕС, практично відійшла з Нової Каховки. Будинки на Дніпровському проспекті з підтопленими підвалами, яка ж насправді ситуація в цьому районі міста дізнатись неможливо — військові РФ повністю закрили проспект.

Також на лівобережжі Херсонщини в Голопристанській громаді затопленими залишаються села Кардашинка та Кохани, у самій Голій Пристані ще підтоплені центральна та східна частини міста.

Від сіл Заповіт, Бобровий Кут та Бургунка Бериславського району, які були затоплені, повністю відійшла вода. Станом на ранок 14 червня середній рівень підтоплення становить 2,13 метра. За ніч вода спала на 32 сантиметри.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок