Лідерам країн Африки, які 16 червня приїхали до Києва для обговорення "мирної ініціативи", довелося спускатися в укриття на час ракетної атаки.
Про це повідомляє Reuters.
Журналісти видання стали свідками того, як делегація автомобілями приїхала до Києва (перед цим африканські лідери відвідували Бучу), а потім африканські політики зайшли в готель, щоб скористатися укриттям.
Після того, як повітряна тривога закінчилася, представник президента Південно-Африканської Республіки повідомив у соцмережах, що місія африканських лідерів проходить "добре і відповідно до плану".
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав ракетний обстріл Києва під час візиту африканських лідерів сигналом, що свідчить про справжні наміри Росії.
"Путін "зміцнює довіру", завдаючи найбільшого ракетного удару по Києву за останні тижні, саме під час візиту африканських лідерів до нашої столиці. Російські ракети — це сигнал Африці: Росія більше хоче війни, а не миру", — йдеться у дописі Дмитра Кулеби.
У Києві члени делегації також завітали до Михайлівської площі, де знаходиться знищена російська військова техніка.
16 червня близько 11.00 дня в Україні була оголошена повітряна тривога. Сили ППО, попередньо, знищили шість ракет "Кинджал", шість крилатих ракет "Калібр" і два розвідувальні безпілотники. Це сталося саме тоді, коли до столиці приїхали лідери африканських країн.
Вранці 16 червня президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса прибув до України.
Напередодні у представництві президента ПАР повідомили, що лідери Південної Африки, Замбії, Коморських островів, Республіки Конго, Єгипту, Сенегалу та Уганди 16 червня відвідають Київ в рамках Африканської миротворчій місії щодо врегулювання війни між Україною та РФ. 17 червня члени африканської "миротворчої місії" планують зустрітися із президентом Росії Володимиром Путіним.
12 травня Путін поговорив телефоном із Рамафосою. Як повідомили у Кремлі, Путін підтримав висловлену президентом ПАР ідею щодо участі групи африканських лідерів в “обговоренні перспектив врегулювання українського конфлікту”.
16 травня президент Південно-Африканської республіки Сиріл Рамафоса під час зустрічі з прем’єр-міністром Сингапуру Лі Сянь Луном заявив, що низка африканських країн запропонували мирну ініціативу, щоб допомогти покласти край конфлікту між Росією та Україною.