У Гайвороні на Кіровоградщині підтвердили сказ у собаки. Покусані п'ятеро людей

У Гайвороні на Кіровоградщині підтвердили сказ у собаки. Покусані п'ятеро людей

У Гайвороні на Кіровоградщині підтвердили сказ у собаки. Покусані п'ятеро людей
Фото ілюстративне: Pixabay

У місті Гайворон Кіровоградської області підтвердили сказ у безпритульної собаки. Про це Суспільному розповіла речниця Держпродспоживслужби в області Наталія Шевченко. Покусані п'ятеро людей, їм радять вводити вакцину проти сказу.

За словами Наталії Шевченко, рішення про вакцинацію люди ухвалять з лікарями: "Річ у тому, що це важкий фізично і довгий курс лікування, який триває декілька місяців, але коли покусала інфікована тварина, ми однозначно радимо вакцинуватись".

У Гайвороні проведуть засідання місцевої державної протиепізоотичної комісії. Зокрема там визначать "територію загрозливої зони": "Тобто прилеглу до місця, де виявили цього скаженого собаку, територію. На ній в обов'язковому порядку безплатно зроблять щеплення проти сказу усім домашнім собакам та котам".

Пса знайшли поблизу Гайворонського політехнічного коледжу, також його бачили на вулиці Хмельницького, сказав голова міськради Гайворона Роман Волуйко.

Сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. Характеризується розвитком запалення головного мозку зі швидким ураженням центральної нервової системи. У разі несвоєчасного проведення профілактичних щеплень та зволікання з наданням медичної та ветеринарної допомоги смерть людини та тварини неминуча.

За даними Наталії Шевченко, протягом 2022 року в області зафіксували 36 випадків захворювання на сказ котів, лисиць та собак, у 2021 — 43 випадки.

На початок