Як на Хмельниччині херсонці допомагають землякам затоплених сіл

Як на Хмельниччині херсонці допомагають землякам затоплених сіл

Ексклюзивно
Як на Хмельниччині херсонці допомагають землякам затоплених сіл
Три херсонки на Хмельниччині збирають допомогу землякам. 15 червня 2023 р. Суспільне Хмельницький

Три жінки-переселенки з Херсонської області налагодили в Летичеві збір гуманітарної допомоги жителям затоплених сіл Херсонщини. Одна із них, Іванна Кручик, розповідає: вони та інші внутрішньо переміщені віддають часто останнє, бо співчувають біді земляків, які постраждали від підтоплень після підриву росіянами Каховської ГЕС.

Десятки сіл Херсонської області, затоплені після підриву Каховської гідроелектростанції, показує на відео, яке отримала від земляків жителька Надеждівки Іванна Кручик. Вона та ще дві жительки Херсонщини, які вимушено покинули свої домівки торік та перебралися у Летичівську громаду, сортують чергову гуманітарну допомогу землякам, аби хоч якось допомогти. Жінок всього троє, і вони самі з усім намагаються впоратися.

херсонці Летичева Хм
Переселенки з Херсона пакують коробки із зібраною допомогою, яку відправляють поштою на Херсонщину. 15 червня 2023 р. Суспільне Хмельницький

Херсонка Лілія Надь - мати п’ятьох дітей. В окупованому селі на Херсонщині у неї залишилися батьки. Розповідає: "Я хочу допомогти їм всім. Свою допомогу, яку я отримую тут, віддаю туди людям, кому потрібніше. Влітку минулого року батькові купила ліки, і от тільки тепер, через Польщу та Крим я їх передала. Слава Богу, що доїхало. Там навіть елементарного не можна дитині купити - морозиво чи цукерку".

Іванна Кручик показує уже запаковані коробки та каже: самі наймають машину, вантажать все та відправляють поштою на Херсонщину. Розповідає: коли оголосили про збір гуманітарки, в першу чергу звернулися до переселенців громади, і ті одразу відгукнулися. До зборів долучилися також самі жителі Летичева: масово почали нести від продуктів харчування до засобів гігієни, корм для тварин, одяг.

Іванна Кручик та Олена Колісініченко живуть у селі Летичівської громади. Туди, каже Олена, не їздять автобуси: "Наймаємо машину за 300 гривень, щоб нас сюди привезли, або 200 гривень з чоловіка. Тут, кажуть, 30 років сполучення немає".

Із її слів, допомогу надають і адресно. Зараз шукають для хворого хлопця на ДЦП спеціальне ортопедичне взуття. Херсонцям, каже, потрібні продукти, одяг, взуття, ковдри й подушки, підгузки для дітей і дорослих, засоби гігієни, дитяче харчування.

Іванна Кручик каже: це не крайня допомога, бо такі вантажі вони намагаються відправляти раз на кілька днів.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок