Перейти до основного змісту
У МЗС розповіли, як світові організації допомогають Україні після підриву Каховської ГЕС

У МЗС розповіли, як світові організації допомогають Україні після підриву Каховської ГЕС

Ексклюзивно
У МЗС розповіли, як світові організації допомогають Україні після підриву Каховської ГЕС
. директорка Департаменту економічної дипломатії МЗС України Олександра Василенко, фото: УНІАН

Україна продовжує отримувати допомогу для ліквідації наслідків підриву росіянами Каховської ГЕС. Підтримка зокрема надходить від світових гуманітарних організацій, а також за механізмом кризового реагування Північноатлантичного Альянсу (EADRCC).

Про це у коментарі Суспільному розповіла директорка Департаменту економічної дипломатії МЗС України Олександра Василенко.

"На сьогоднішній день механізм цивільного захисту працбє в повній мірі. Вже ми отримали допомогу від Азербайджану, Австрії, Чехії, Норвегії, Фінляндії, Німеччини, Швейцарії і допомога продовжує надходити", — зазначила вона.

Василенко пояснила, що механізм EADRCC наразі активований, і у ньому задіяні всі країни-члени та країни-партнери НАТО. Однак, за словами представниці МЗС, вони повільніше реагують, адже в них відрізняється процедура, проте вони співпрацюють з Європейським механізмом.

"За півтора роки війни ми вже налагодили всі необхідні логістичні ланцюжки - ми чітко розуміємо куди вантаж може бути доставлений. Тобто це Словаччина, або Польща, або Румунія. Це нам дозволяє отримувати різні типи грузів, в особливості складні вантажі, як то великогабаритну техніку", — додала Василенко.

Також вона розповіла, що в Україіні наразі працюють Світова продовольча програма, Фонд ООН у галузі народонаселення, Міжнародна організація по міграції. Їх фахівці працюють у постраждалих регіонах, а самі організації також надають грошову, гуманітарну та психологічну допомогу українцям.

"Складніше прокоментувати їх залученість до евакуації, тому що це тонший політичний процес, особливо якщо говорити про доступ на окуповані території, оскільки тут потрібне не тільки бажання, але й розуміння дозволу ворожої сторони, щоб вивести наших громадян. Ми опрацьовуємо різні варіанти, зокрема у переговорному процесі... На жаль, це не завжди вдається. Але всі програми, які були встановлені в Україні на момент Каховської трагедії спрацювали та продовжують працювати", — додала директорка Департаменту економічної дипломатії.

Що відомо про затоплення Херсонщини внаслідок підриву Каховської ГЕС та евакуацію людей

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Станом на 14 червня середній рівень підтоплення становить 2,13 метра. За ніч вода спала на 32 сантиметри. Загалом під водою залишаються 3103 будинки, 28 населених пунктів на деокупованій частині Херсонської області.

Від сіл Заповіт, Бобровий Кут та Бургунка Бериславського району Херсонщини, які були затоплені внаслідок підриву Каховської ГЕС, повністю відійшла вода.

На Миколаївщині станом на 14 червня рівень води в річці Інгулець знизився на 2,78 метра. Всього затоплено було 369 будинків, вода відійшла від 226 будинків. В населених пунктах, де рівень води знизився, комісії розпочинають роботу з фіксації завданої шкоди внаслідок підтоплення.

Топ дня

Вибір редакції

На початок