Тиждень голосування за екопроєкти на Полтавщині: які громади долучаються найактивніше

Тиждень голосування за екопроєкти на Полтавщині: які громади долучаються найактивніше

Тиждень голосування за екопроєкти на Полтавщині: які громади долучаються найактивніше
Суспільне Полтава

Понад 14 тисяч голосів віддали жителі Полтавщини за проєкти, які подали на обласний конкурс екоініціатив. Це за тиждень, відколи стартувало голосування, розповіла Суспільному начальниця відділу інвестиційної діяльності Полтавської облради Олеся Дроботенко. Триватиме голосування до 19 червня включно.

У селищі Диканька у рамках конкурсу екологічних ініціатив хочуть, зокрема, висадити нові дерева, квіти та встановити місце для відпочинку. Проєкт "Озеленення Диканьки – це турбота про довкілля" подала Яна Трутень.

"Біля офісу регіонального ландшафтного парку «Диканський» ми плануємо встановити аромалавку. Аромалавка – це вуличні меблі, лавки, довкола яких будуть встановлені дерев’яні ящики, у яких ростимуть ароматрави: лаванда, шафран, чебрець, м'ята. Буде додатковий аромаефект. А на вулиці Гоголя ми плануємо висадити алею сакур", – розповіла Суспільному Яна Трутень.

Парк у Диканьці, де планують оновити клумбу
За проєктом, у парку селища Диканька мають оновити клумбу та "зелену огорожу". Суспільне Полтава

Який перебіг голосування на "Smart Region"

Цього року до голосування на обласному конкурсі допустили 85 проєктів із 39 громад регіону. Ще шість ініціатив відхилили, зокрема, через невідповідність умовам. Про це Суспільному розповіла начальниця відділу інвестиційної діяльності Полтавської облради Олеся Дроботенко. Голосують за проєкти тиждень, цей процес стартував 8 червня.

Кількість проєктів, які подавали на конкурс екологічних ініціатив у Полтавській області
Частину поданих на конкурс проєктів відхилили. Суспільне Полтава

"За екоініціативи станом на учора (14 червня – ред.) було понад 14 тисяч голосів. Найактивніше голосують у містах – це Лубенська рада зараз на перших місцях. Селища – це, якщо не помиляюся, Скороходівська громада найактивніша. І села – це Великорублівська сільська рада. Нагадаю, що у нас три списки. Це окремо сільські, селищні та окремо міські ради. От вони між собою змагаються", – повідомила начальниця відділу інвестиційної діяльності Полтавської облради Олеся Дроботенко.

Приймають голоси до 19 червня, а переможців визначать до 23 червня.

Вулиця у селищі Диканька, на які хочуть висадити дерева після перемоги у конкурсі екологічних ініціатив
Вулиця у Диканьці, де хочуть висадити дерева. Суспільне Полтава

Як проголосувати за екологічні проєкти на "Smart Region"

Голосувати за ініціативи можуть жителі Полтавщини, яким виповнилося 14 років. Підтримати можна не більше трьох проєктів. Для цього слід авторизуватися на онлайн-платформі "Smart Region". Олеся Дроботенко розповіла:

"Ми оновили сайт "Smart Region" і авторизацію, верифікацію у зв’язку з вимогами законодавства. Тому є звернення щодо деяких труднощів. Для тих, хто хоче проголосувати, ми розмістили у вкладці документи на "Smart Region" в екологічних ініціативах інструкцію, за якою, якщо ви покроково йтимете і уважно усе читатимете, то у вас не буде ніяких проблем із входом у систему".

Інструкція щодо голосування на "Смарт регіон" за проєкти конкурсу екологічних ініціатив Полтавської області
Як проголосувати за екологічні проєкти. Суспільне Полтава

Під час голосування із труднощами зіткнулася жителька Диканьки Марина Криворучко. Суспільному жінка розповіла:

"Я вже не вперше голосую узагалі за проєкти. Завжди підтвердження через "Приват24" було досить зручним. Цього року нова форма, щоб себе підтвердити, щоб авторизуватися. Треба спочатку зареєструватися. Проблема була у тому, що важко було підтвердити пошту електронну свою, вибивало кілька разів".

Реалізувати проєкти, які наберуть найбільше голосів, мають цього року. На це з обласного бюджету спрямують 6 мільйонів гривень. Частину фінансування має надати і громада, додатково можна залучати спонсорів.

Що відомо

  • Обласний конкурс екологічних громадських ініціатив у Полтавській області впроваджують від 2019-го. 2022-го його не організовували через повномасштабну війну в Україні.
  • За весь час на конкурсі визначили 119 проєктів-переможців. Із них реалізували приблизно 80%. Решту поки не втілили, зокрема, через брак фінансування та складнощі з оформленням документів.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок