До розкопок колонади у Меджибожі долучили студентів-волонтерів. Що знайшли дослідники

До розкопок колонади у Меджибожі долучили студентів-волонтерів. Що знайшли дослідники

До розкопок колонади у Меджибожі долучили студентів-волонтерів. Що знайшли дослідники Фото: Суспільне Поділля

До розкопок основи колони аркової галереї XVI століття на території державного історико-культурного заповідника «Межибііж» долучили студентів-волонтерів історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

За словами завідувача сектором археології заповідника, Віктора Вєтрова, нові знахідки допоможуть відновити ескіз палацу, який був на території фортеці п’ять століть тому.

Студенти вже тиждень працюють на території розкопок колонади біля стіни палацу Синявських. Вони вже мають власні перші знахідки, розповідає студент Вадим Аникієнко: «знахідок вже багато, в основному це фрагменти посуду та кістки. Є припущення, що раніше такими кістками могли гратися саме діти. Тобто от їх використовували як гральні кості, особливо – астрагали».

Нові знахідки допоможуть відновити ескіз палацу XVI століття. Фото: Суспільне ПоділляФото: Суспільне Поділля

Нові знахідки допоможуть відновити ескіз палацу XVI століття. Фото: Суспільне Поділля

Студент Дмитро Провальнюк розповідає, що на розкопки їх збирала кафедра давньої та нової історії України: «Археологія дуже пов’язана з історією, тому ми і займаємося по факту польовими дослідженнями, палацу».

Завідувач сектором археології державного історико-культурного заповідника «Межибіж» Віктор Вєтров каже, процес розчищення стіни біля північного фасаду палацу Синівських продовжується і розширюється.

«На стіні знайдені на цей час дві бази колон, стіна спирається на 5 контрфорсів, які ідуть від палацу. Знайдені більш пізні ніж стіна кладки, які складаються з тесаних вапнякових блоків, також знайдені залишки згарища, які може належати до часу руйнації колонадної галереї», - розповідає Віктор Вєтров.

Наразі дослідження проводять на глибині 15 метрів. Фото: Суспільне ПоділляФото: Суспільне Поділля

Наразі дослідження проводять на глибині 15 метрів. Фото: Суспільне Поділля

За його словами, глибина закладки контрфорсів складає 5,5 метрів від сучасної нинішньої поверхні. Вона пристосована як опорна частина колонади із зовнішнього фасаду палацу.

І якщо раніше знайдені фрагменти колон знайшли на глибині 12 метрів, то зараз заглибились ще нижче, розповідає науковий співробітник сектору археології Антон Барановський: «було понижено ще 3-4 квадрати розкопу, які розташовані вздовж цієї стіни, паралельної фасаду. І більшу частину цих квадратів перерізає сучасна траншея».

Наступного тижня до розкопок долучаться студенти-волонтери з іншого факультету київського вишу.

Нагадаємо, на початку липня основу колони арочної галереї XVI століття віднайшли на території історико-культурного заповідника «Межибіж». За словами дослідників, це може змінити існуючи уявлення, як насправді виглядав палац.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди