ЦВК Білорусі не зареєструвала кандидатом у президенти головного конкурента Лукашенка

ЦВК Білорусі не зареєструвала кандидатом у президенти головного конкурента Лукашенка

ЦВК Білорусі не зареєструвала кандидатом у президенти головного конкурента Лукашенка
. TUT.by, УНІАН

Центральна виборча комісія Білорусі відмовила у реєстрації кандидатом у президенти білоруського банкіра, громадського і політичного діяча Віктору Бабарику, якого вважають головним опонентом Олександра Лукашенка.

Як повідомляє TUT.by, глава ЦВК Білорусі запропонувала не реєструвати Бабарика кандидатом у президенти, а члени комісії одноголосно підтримали цю пропозицію.

За даними видання, причиною такого рішення назвали невідповідність декларації про доходи та майно й участь іноземної організації у його виборчій кампанії. Зокрема зазначається, що глава ЦВК Лідія Єрмошина зачитала лист з Комітету держконтролю, у якому сказано, що Бабарико керував злочинною групою, яка нібито "відмиває гроші".

Крім того, повідомляється, що 13 липня довірені особи Бабарика були запрошені до ЦВК, де їх ознайомили з результатами перевірки документів, поданих для його реєстрації кандидатом у президенти. За результатами перевірки формальних підстав для відмови у реєстрації не було.

ЗМІ називають Бабарику головним конкурентом чинного президента Білорусі, який балотується вшосте. Раніше Лукашенко, коментуючи арешт свого опонента, заявив, що діяв за законом.

За його словами, Бабарико нібито відмив 640 мільйонів доларів протягом кількох років, а раніше на ситуацію правоохоронці не реагували, бо тільки нещодавно про це дізналися.

Що відомо

  • Раніше повідомлялося, що головного конкурента Лукашенка на президентських виборах Віктора Бабарика затримали разом з його сином Едуардом. Їм пред'явили звинувачення й обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
  • Після цього у Білорусі відбулось кілька акцій протесту, які Лукашенко порівняв із майданом у Києві.
  • Шості вибори президента Білорусі призначені 9 серпня.
  • 65-річний Олександр Лукашенко керує країною вже 25 років. Жодні президентські вибори (2001, 2006, 2010, 2015 років), окрім перших (1994 року), не були визнані вільними і справедливими на міжнародному рівні.
На початок