На Кіровоградщині зібрали перший урожай лохини

На Кіровоградщині зібрали перший урожай лохини

На Кіровоградщині зібрали перший урожай лохини

Перший урожай лохини зібрали в селищі Приютівка Олександрійського району Кіровоградської області. Про це розповіла Суспільному агрономка господарства Інна Потєхіна.

Три роки тому на місці смітника на площі 4,5 гектара створили поле і висадили більше 12 тисяч кущів лохини. Половина із них дали перший урожай.

Агрономка господарства каже, тут ягоди достигають на два – три тижні раніше, ніж в північних регіонах України. “Зібрали 890 кг, ще продовжуємо збір. Планували зібрати півтори тони, але хоча б до тонни дійти і це буде супер, як для першого масового збору”.

Розповідає, лохину повністю вирощують на штучно закладеному торфі, який привезли з Білорусії. Вирощують два сорти – Дюк і Блюкроп.

З одного куща можна зібрати від трьох до п’яти кілограмів ягід – каже працівниця господарства Оксана Орлова. “Як з`ясувалося лохина нерівномірно поспіває, тому з кожного кущика збираються ягоди в декілька етапів”.

За словами Інни Потєхіної. ціни на лохину залежать від пропозицій на ринку. На початку збору продавали по 320 гривень за кілограм, нині по 200 гривень.

Читайте також

Вибір редакції

На початок