Співробітники МНС Росії не пускають волонтерів до затопленого міста Олешки

Співробітники МНС Росії не пускають волонтерів до затопленого міста Олешки

ЗМІ
Підтоплені Олешки внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС
Підтоплені Олешки внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС, Херсонщина, 6 червня 2023 року. Фото: фейсбук спільнота міста Олешки

Співробітники МНС Росії не пускають волонтерів на тимчасово окуповане лівобережжя Херсонської області, у тому числі до затопленого міста Олешки, де понад 600 людей залишаються без їжі, води та ліків.

Про це виданню The Insider розповіли волонтери.

"В'їзд та виїзд людей неможливий, човнярів не пускають. Один із волонтерів, який туди потрапив, каже, що це через те, що дуже багато трупів. Також люди залишаються заблокованими в центрі Олешок. Це 600 осіб у лікарні та ще якась кількість людей у школі та будинку культури. Евакуйовані залишаються без їжі та води. Зараз ми намагаємось налагодити логістику, щоб направити туди ліки та інсулін, їжу, воду, пледи, генератори. Поки що незрозуміло, чи вийде у нас це зробити", — повідомила журналістам одна з волонтерок.

За її словами, співробітники МНС РФ висунули ультиматум: вони готові пустити до заблокованих людей посередника з місцевих із російським паспортом, щоб він передав ліки та інші необхідні речі.

"МНС нам висунула свої пропозиції, що потрібна співпраця з місцевими. Тобто знайти місцевого жителя в здоровому глузді, молодшому за 60 років і з російським паспортом", — пояснила волонтерка.

Призначений російською владою так званий "глава" Херсонщини Володимир Сальдо повідомив, що кількість загиблих на окупованій РФ території зросла до восьми осіб. За його даними, російська влада евакуювала понад 5,8 тисячі людей із затоплених районів. Також він повідомив, що наразі підтоплено 22 тисячі будинків у 17 населених пунктах.

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив про п'ятьох загиблих через затоплення. Зокрема у Херсоні загинули четверо людей, ще 13 вважаються зниклими безвісти. Ще один загиблий – у Миколаївській області.

Він додав, що у Херсоні 11 людей отримали поранення від обстрілів під час евакуації. Наразі звідти евакуювали 2 412 людей, з Миколаївської області – 825 осіб.

Водночас напередодні волонтерка Олена розповіла журналістам The Insider, що понад 30 людей загинули лише на вулиці Нижній в Олешках під час повені.

"Ця вулиця вже пішла на дно, шанси когось там врятувати дуже маленькі", — сказала волонтерка.

Вона також підтвердила, що російські рятувальники перевіряють у мешканців документи й тим, хто пред'являє українські паспорти, не допомагають. Волонтерам, які намагаються потрапити до міста на своїх човнах, пропонують віддати їх представникам МНС. Журналіст видання зателефонував до служби порятунку Олешок під виглядом місцевого жителя і запитав, чи вони евакуювали людей без російських паспортів, на що йому відповіли: "Звичайно".

Про те, що російські військові та співробітники МНС не пускають у зону лиха волонтерів, раніше виданню розповіли ще двоє волонтерів. За їхніми словами, вони намагаються віддалено скоординувати людей, які перебувають у зоні лиха, щоб ті, хто має човни, допомагали іншим вибиратися на сухі ділянки.

Що відомо про затоплення Херсонщини внаслідок підриву Каховської ГЕС та евакуацію людей

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Внаслідок затоплення Олешок на лівому березі Дніпра Херсонщини загинули дев’ятеро людей. Поки неможливо встановити кількість зникли безвісти, російські військові не дають людям можливості евакуюватись.

У Голій Пристані вода зупинилась і впала у деяких місцях на п'ять сантиметрів. Люди евакуюються самотужки. Раніше керівниця Голопристанської МВА Світлана Лінник. повідомила, що у місті затоплені 196 житлових будинків.

У Новій Каховці вода також відступає, вона нижче Дніпровського проспекту. Людей почали пускати перевірити свої домівки. Найгірша ситуація у Корсунці. Звідти самотужки виїхали майже всі жителі. Окупаційна влада евакуацією не займається.

На початок