У Японії стався землетрус магнітудою 6,2

У Японії стався землетрус магнітудою 6,2

ЗМІ
Прапор Японії
Прапор Японії. Фото: Getty Images

У Японії 11 червня, біля північного острова Хоккайдо стався потужний землетрус магнітудою 6,2.

Про це повідомляє Kyodo News.

Підземні поштовхи були зафіксовані близько 18.55 за місцевим часом на глибині 140 кілометрів у водах біля Уракави на півдні Хоккайдо. Також поштовхи відчули на північному сході Японії.

Зазначається, що японське метеорологічне агентство не оголошувало загрозу цунамі.

Місцеві органи влади та поліція заявили, що повідомлень про постраждалих внаслідок землетрусу не надходило.

Оператори ядерних об'єктів, також повідомили, що жодних аномалій або відхилень у постраждалому районі виявлено не було, включаючи атомну електростанцію Томарі на Хоккайдо та об’єкти ядерного паливного циклу в префектурі Аоморі.

11 травня в Японії, у східній префектурі Тіба стався потужний землетрус. Поштовхи відчувалися й у столичній префектурі Токіо. Кілька людей отримали поранення.

Що відомо про землетруси у Японії

Японія розташована у Тихоокеанському сейсмічному поясі, у якому відбувається 80% землетрусів на планеті. На Японські острови припадає майже 29% землетрусів світу.

У березні 2011 року у Японії стався потужний землетрус. Загалом відбулося 20 поштовхів, найсильнішим з яких був поштовх магнітудою до 8,9 бала за шкалою Ріхтера — у Токіо хиталися будівлі, зруйнувалася велика магістраль. Цунамі заввишки 10 метрів дійшло до острова Хонсю. Ще одне цунамі, висотою шість метрів вдарило по острову Хоккайдо. У префектурі Міягі водою змило човни, будинки, машини, і танки з військового заводу. Стихійне лихо забрало життя близько 15,9 тисяч людей, ще 2,5 тисячі вважаються зниклими безвісти.

Землетрус спричинив аварійне відключення всіх потужностей на японській атомній електростанції "Фукусіма-1".

Атомна електростанція "Фукусіма-1" входила до списку 25 найпотужніших АЕС світу. У грудні 2013 року станція була офіційно закрита, а деякі райони цієї місцевості досі залишаються непридатними для життя.

На початок