Пропуск вантажівок через пункт пропуску "Ягодин" відновили

Пропуск вантажівок через пункт пропуску "Ягодин" відновили

З обіду, 10 червня у міжнародному пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ" відновили рух вантажівок у обидва боки, – повідомили у Волинській митниці.

Робота пункту пропуску була заблокована від ранку, 9 червня через страйк польських фермерів. Акція протесту мала тривати до 13 червня.

"Польські протестувальники зняли блокаду підʼїзних шляхів до пункту пропуску в полудень 10 червня. Митне оформлення вантажів відбувається у звичному порядку як на вʼїзд, так і на виїзд з України", – зазначили на митниці.

Що відомо про попередні блокування Ягодина

12 квітня на міжнародному пункті пропуску "Ягодин – Дорогуськ" прогнозували черги через протест польських аграріїв. Однією з причин протесту було збільшення обсягів української сільськогосподарської продукції на ринку сусідньої держави. Раніше таку акцію польські аграрії влаштовували в лютому цього року.

На початку травня біля українсько-польського кордону розпочався страйк польських перевізників. Електронна черга з українського боку тоді завмерла на майже два тижні.

Польські перевізники вимагали повернення дозволів на здійснення міжнародних вантажних автомобільних перевезень для українських перевізників на в'їзді до Польщі. Йдеться також про застосування до українських перевізників екологічної норми EURO4, яка в Україні застосовується щодо польських перевізників.

5 травня Міністерство закордонних справ України направило Польщі ноту у зв'язку з акцією протесту польських перевізників.

15 травня на Ягодині відновили рух вантажівок. Як зазначили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України, тривалий страйк спричинив для українських перевізників та експортерів значні збитки.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок