Об’єднання перинатального центру з обласною лікарнею: що відомо

Об’єднання перинатального центру з обласною лікарнею: що відомо

Об’єднання перинатального центру з обласною лікарнею: що відомо
Фото: Суспільне Тернопіль

Голова постійної комісії обласної ради з питань законності Олег Сиротюк розповів, що після того, як робоча група обласної ради запропонувала об’єднати медзаклади, зібрали засідання. Чоловік прокоментував приєднання перинатального центру до обласної дитячої лікарні.

За його словами, у лютому була введена постанова Кабінету Міністрів України, якою розпочався процес чергового етапу медичної реформи, зокрема, формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я.

"Я б сказав по-іншому, що це певна класифікація закладів охорони здоров’я і ранжування їх по певному статусу. Ключовий задум цієї реформи, я думаю, ми незабаром побачимо, коли цей етап завершиться. На виконання цієї постанови було видано розпорядження голови військової адміністрації, яким сформована робоча група в ОВА, в департаменті охорони здоров’я, і надіслано було лист для обласної ради, щоб ми сформували та подали пропозицію", – каже Олег Сиротюк.

Об’єднання перинатального центру з обласною лікарнею: що відомо
Олег Сиротюк. Фото: Суспільне Тернопіль

На Тернопільщині також була створена робоча група, вона засідала 3 квітня цього року.

"На засіданні робочої групи керівницею обласного департаменту охорони здоров'я Ольгою Ярмоленко було запропоновано ряд пропозицій серед яких, зокрема, пропозиція об’єднання двох лікувальних установ, а саме обласної дитячої лікарні та перинатального центру, або приєднання перинатального центру до обласної дитячої лікарні. Далі такі пропозиції вже з робочої групи обласної ради повернулися знову ж таки в департамент. І департамент на засіданні їхньої робочої групи вже підсумував всю роботу. Вони, відповідно до постанови, мали провести комунікацію з усіма територіальними громадами, тому що формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я стосується не лише обласного рівня, а й лікарень, які є в територіальних громадах, так званих, колишніх районних лікарень, тобто лікарні вторинного рівня надання медичної допомоги".

Олег Сиротюк розповів, що до 1 травня мали надіслати ці пропозиції до Міністерства охорони здоров’я, що було зроблено. 15 червня відбудеться заслуховування Тернопільської області по цих пропозиціях, і до 1 липня МОЗ сформує концепцію розвитку Тернопільського госпітального округу і формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я.

"Після чого їхні пропозиції надійдуть в органи місцевого самоврядування для ознайомлення і так, як в лютневій постанові було написано, для обов’язкового врахування у своїй роботі".

Голова постійної комісії обласної ради з питань законності говорить, що на попередній комісії заслуховували міських голів Бережан і Зборова, вони озвучили, що на рівні Тернопільського району такого зібрання з головами територіальних громад не було, тобто вони не були проінформовані про формування пропозицій департаментом охорони здоров’я, на відміну від Кременецького та Чортківського районів.

"Так само не було ніякої комунікації та зібрання з головними лікарями та генеральними директорами обласних комунальних закладів, тому що частина пропозицій робочої групи стосується саме обласних лікувальних закладів. Тому, як побудувати медичну реформу, не спілкуючись з людьми, які її мають втілювати, як побудувати медичну реформу, не комунікуючи з громадянським суспільством, не пояснюючи, що зміниться, як буде працювати медицина після цього етапу медичної реформи, тим більше в умовах війни – для мене залишається складним питанням. Тому ми запрошували на попереднє засідання, яке було в травні, представників департаменту охорони здоров’я. Вони не прибули на засідання. Тому ми розглядали питання, зокрема Зборова і Бережан, без присутності департаменту".

Олег Сиротюк каже, що планують наступного тижня провести ще одне засідання постійної комісії.

"Якщо з департаменту нікого не буде, то доведеться, мабуть, їхати в Міністерство охорони здоров’я, там шукати комунікатора з питань медичної реформи, який би дав пояснення, що відбувається з планом реформування охорони здоров’я в Тернопільській області. Ми на засіданні комісії, яке було ще у квітні, висловили свою позицію, тобто ми не чули аргументів, ми їх не бачили, щоб ви розуміли, на цей час обласна рада документа від департаменту охорони здоров’я про план реформування не отримала. Тобто, ми всі знаємо, що відбуваються події в Тернополі, лікарі коментують, ми всі знаємо, що це є, але документ ніхто нікому не показує. Таке враження, що це просто таємна інформація. Тому рішення комісії було таким, що ми вважаємо, що план реформування має відповідати постанові".

Об’єднання перинатального центру з обласною лікарнею: що відомо
Олег Сиротюк. Фото: Суспільне Тернопіль

"В області два багатопрофільних лікувальних заклади: один для дорослих – обласна клінічна лікарня, один для дітей багатопрофільний, яким є обласна дитяча лікарня, і мають бути, відповідно до постанови, надкластерні заклади – онкодиспансер, фтизіопульмонологічний центр, психоневрологічної лікарні, перинатальний центр, і постанова ще передбачає існування як надкластерних кардіологічних центрів, але в нас такої окремої юридичної особи немає, тому цей напрямок реалізовується в обласній клінічній лікарні. Окремо комісія запропонувала до надкластерних віднести обласну лікарню-хоспіс з надання паліативної допомоги, тому що сама паліативна допомога має надаватися на надкластерному рівні. Воно підвищить статус цієї лікувальної установи, якщо МОЗ чи Кабмін буде надавати якусь певну допомогу, можливо, це буде закупівля якогось обладнання, якісь кошти на модернізацію надкластерних закладів, то така установа зможе попасти в перелік і мати відповідну субвенцію з державного бюджету. Тобто ми додали ще одну таку пропозицію", – говорить Олег Сиротюк.

На початок