"Перинатальний центр не потребує об’єднання": позиція сторін

"Перинатальний центр не потребує об’єднання": позиція сторін

"Перинатальний центр не потребує об’єднання": позиція сторін
Фото: Суспільне Тернопіль

"Обласний перинатальний центр не потребує об’єднання" – так вважають працівники та керівництво медзакладу, тому сьогодні зібрали брифінг. Вони кажуть, що об’єднувати заклад з обласною дитячою лікарнею недоцільно, бо заклади знаходяться на відстані 5 кілометрів. Свою думку висловили й головна експертка-неотологиня обласної військової адміністрації, а також менеджер медичних проєктів Міністерства охорони здоров’я.

В обласному перинатальному центрі "Мати і дитина" зібрали брифінг, щоб висловити свою позицію щодо об’єднання з обласною дитячою лікарнею. На думку працівників і керівництва центру, це робити недоцільно. На брифінг прийшла також голова обласного осередку "Асоціації неонатологів України" Галина Петришин, яка є й головною експерткою-неонатологинею обласної військової адміністрації. Вона каже, обидва медзаклади є надкластерними, тобто багатопрофільними, а отже, можуть існувати самостійно.

"Відповідно до постанови Кабінету міністрів створення госпітальних округів для забезпечення надання якісної медичної допомоги населенню передбачає включення одного, не більше, одного надкластерного закладу в об’єднанні з іншими лікувальними закладами. Питання доцільності двох надкластерних закладів – велике питання і воно не відповідає чинному законодавству і чинним документам, які ми сьогодні маємо. Відповідно до цієї ж постанови для забезпечення якісного надання медичної допомоги повинна бути забезпечена територіальна доступність. Територіальна доступність між двома лікувальними закладами на сьогодні складає понад 5 кілометрів. Тому вважаю, що потрібно це питання детально вивчити".

"Перинатальний центр не потребує об’єднання": позиція сторін
Галина Петришин. Фото: Суспільне Тернопіль

На вчорашньому брифінгу директорка обласного департаменту охорони здоров’я сказала, що пропозицію об’єднати перинатальний центр і обласну дитячу лікарню дала робоча група обласної ради. І, за її словами, незважаючи на те, що ці заклади надкластерні, їх можна об’єднати. Також Ольга Ярмоленко сказала, що в Україні вже є досвід об’єднання перинатального центру й дитячої лікарні.

"Є вже досвід позитивний спільного існування таких закладів. Це є в Луцьку, три роки вже існує спільно перинатальний центр і обласна дитяча лікарня. Це великий комплекс охорони материнства і дитинства".

"Перинатальний центр не потребує об’єднання": позиція сторін
Ольга Ярмоленко. Фото: Суспільне Тернопіль

Менеджер медичних проєктів МОЗ Володимир Мінін прокоментував слова Ольги Ярмоленко так:

"На Волині після роз’єднання перинатального центру, від’єднання його від обласної дитячої лікарні, згодом його приєднали назад і вони знову об’єдналися. Тому якраз Волинський перинатальний центр не є успішним прикладом функціонування перинатального центру в складі обласної лікарні, тому що воно там і було так запроєктовано зразу. Якби воно було запроєктованого окремо, то не було б таких результатів".

"Перинатальний центр не потребує об’єднання": позиція сторін
Володимир Мінін. Фото: Суспільне Тернопіль

Директорка обласного департаменту охорони здоров’я Ольга Ярмоленко розповіла, як відбуватиметься надання послуг в разі об’єднання закладів.

"У перинатальному центрі будуть народжувати, а етапи виходжування новонароджених і зокрема недоношених дітей, будуть здійснюватися на базі дитячої лікарні".

Завідувачка відділу інтенсивної терапії новонароджених перинатального центру Неоніла Скубенко прокоментувала це так:

"Допомога має надаватися на місці. Перших 5 золотих хвилин ніхто не скасовував. І ризик транспортування дітей в обласну дитячу лікарню потрібно врахувати, як один з основних моментів погіршення стану дитини".

"Перинатальний центр не потребує об’єднання": позиція сторін
Неоніла Скубенко. Фото: Суспільне Тернопіль

Завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Микола Муляр каже, ніхто не пояснював працівникам, що чекає їх після об’єднання. "Дуже дивно, що рішення, доленосне рішення для нашої медицини приймають люди, які не мають жодного відношення до медицини. Є їхня декларативна заява, що в результаті даного рішення покращиться якісь медичної допомоги. Ця заява не підтверджена, як на мене. Будь-яка заява повинна бути підтвердженою, повинен бути представлений якийсь план розвитку, що в результаті цього ми отримаємо. Тобто, які відділення скоротяться, які розширяться".

"Перинатальний центр не потребує об’єднання": позиція сторін
Микола Муляр. Фото: Суспільне Тернопіль

Щоб дізнатися, хто окрім Ольги Ярмоленко входив до робочої групи, та чому надали таку пропозицію – кореспонденти Суспільного звернулися до обласної ради. Коментар ще не надіслали. Також кореспонденти Суспільного намагалися отримати позицію обласної дитячої лікарні щодо цієї ситуації. Медична директорка Алла Філюк ситуацію коментувати відмовилася. У приймальні гендиректора сказали, що він на нараді, тому поспілкуватися з журналістами не може.

Гендиректор перинатального центру Віктор Овчарук каже, якщо до їхньої думки не дослухаються, вийдуть на протест.

"Якщо це буде продовжуватися, я вважаю, що ми будемо вдаватися подальших засобів – виходити на пікет, а що робити? Люди втратять роботу під час війни, а годувати сім’ї? Будемо перекривати дороги, мабуть, і таким чином впливати. Тому я б просив, щоб дослухалася влада до нас і не робила певні кроки".

"Перинатальний центр не потребує об’єднання": позиція сторін
Віктор Овчарук. Фото: Суспільне Тернопіль

"Перинатальний центр не потребує об’єднання": позиція сторін
Аналіз роботи закладу за 2021-2022 рр. Фото: Суспільне Тернопіль

На початок