Як покарати Росію за затоплення Херсонщини та екологічні наслідки. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Як покарати Росію за затоплення Херсонщини та екологічні наслідки. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Один із затоплених районів міста Херсон, Україна, 8 червня 2023 рік
Один із затоплених районів міста Херсон, Україна, 8 червня 2023 рік. Фото: АР/Libkos

Підрив Каховської ГЕС — це воєнний злочин російської армії, масштабний акт екоциду та порушення правил ведення війни. Так катастрофу розуміють представники української влади й так її трактує українське законодавство.

Україна вже звернулася до Міжнародного кримінального суду (МКС) з проханням провести об'єктивне розслідування.

Чому катастрофа на Каховській ГЕС справді може вважатися злочином і як це можна довести? А ще — чи можна судити російських військових за екоцид у міжнародних судах?

Журналісти Суспільного поспілкувалися зі спеціалістами з міжнародного права — і розповіли про це у відео.

Автори: Олена Куренкова, Олександр Брамський та Софія Кучеренко.

Що відомо про затоплення Херсонщини внаслідок підриву Каховської ГЕС та евакуацію людей

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Внаслідок затоплення Олешок на лівому березі Дніпра Херсонщини загинули дев’ятеро людей. Поки неможливо встановити кількість зникли безвісти, російські військові не дають людям можливості евакуюватись.

У Голій Пристані вода зупинилась і впала у деяких місцях на п'ять сантиметрів. Люди евакуюються самотужки. Раніше керівниця Голопристанської МВА Світлана Лінник. повідомила, що у місті затоплені 196 житлових будинків.

У Новій Каховці вода також відступає, вона нижче Дніпровського проспекту. Людей почали пускати перевірити свої домівки. Найгірша ситуація у Корсунці. Звідти самотужки виїхали майже всі жителі. Окупаційна влада евакуацією не займається.

На початок