Спортсмени зі Львівщини представлять Україну на "Іграх нескорених"

Спортсмени зі Львівщини представлять Україну на "Іграх нескорених"

Спортсмени зі Львівщини представлять Україну на "Іграх нескорених"
Володимир Гера та Павло Лучків – спортсмени зі Львівщини представлять Україну на "Іграх нескорених". Фото: Суспільне Львів

Двоє спортсменів зі Львова братимуть участь в "Іграх нескорених" у Дюссельдорфі. Це Павло Лучків та Володимир Гера. Вони пройшли український відбір і готуються до міжнародних змагань. Як відбуваються тренування та як налаштовані учасники, дізнавалося Суспільне.

Павло Лучків збирає лук перед тренуванням. Чоловік почав займатися стрільбою у 2019 році задля спортивної реабілітації. Нині він є у складі національної збірної, яка представить Україну на міжнародних змаганнях військових та ветеранів. Павло неодноразово отримував відзнаки на змаганнях. Каже, це більше про боротьбу з собою, аніж з суперниками.

"З часом ти починаєш розуміти, що це маленький крок в твоєму житті. Це досягнення в першу чергу перед собою, коли я раніше думав, що от зайняв перше місце, то я вже "в дамках". Це не так, "в дамках" можна бути тільки перед собою, якщо тебе не гризе совість, якщо ти зробив щось, що вище, ніж коли зробив до своїх проблем", — каже ветеран.

Павло Лучків
Павло Лучків. Суспільне Львів

Чоловік розповідає, у Львові немає місця для тренування ветеранів. Спортсмени шукають різні локації. Для того, щоб мати місце для стабільних тренувань, чоловік облаштував спеціальний щит на своєму подвір’ї і тренується у стрільбі на 18 метрів. Павло каже, бувають моменти, що хоче залишити цю справу, але не вдається.

"Тобі йде, ти кайфуєш, відволікаєшся від всяких дурниць, фокусуєшся на своїй роботі. Воно так затягує, рівень стресу збиває, зменшує, а потім годі кинути, ну бо я вже без цього не можу. То щось схоже на рибалку, але по-своєму краще", — говорить Павло.

Ще одним представником зі Львівщини на міжнародних змаганнях є Володимир Гера. Чоловік плаває та грає у теніс. Жартує, що пройшов український відбір випадково, бо займається спортом для себе.

"Реєструєтесь в "Іграх нескорених", проходите змагання. Необов’язково бути спортсменом, якщо тобі це подобається, можеш спробувати. Якщо ти спортсмен, який готується довго, наприклад, в мене є мій друг Віктор Легкодух, який чемпіон минулорічних змагань, тобто він зараз в паралімпійській збірні, до спорту підходить серйозно, ці ігри дають великий спектр можливостей", — каже Володимир Гера.

Володимир Гера
Володимир Гера. Суспільне Львів

Володимир налаштований на "золото". "Ігри нескорених" відбудуться у вересні цього року.

На початок