У Луцьку готують до відкриття виставку картин і світлин дітей з аутизмом

У Луцьку готують до відкриття виставку картин і світлин дітей з аутизмом

Ексклюзивно
У Луцьку готують до відкриття виставку картин і світлин дітей з аутизмом
Луцька родина, яка брала участь у фотосесії й долучилася до виставки "Окрилені любов’ю без меж". Фото: Суспільне Луцьк

У Луцьку готують до відкриття виставку фотознімків сімей, які виховують дітей з аутизмом, а також персональні картини дітей під назвою "Окрилені любов’ю без меж". Експозицію представлять у Галереї мистецтв, – розповіла Суспільному заступниця голови громадської організації "Повір у себе" Марина Борозенець.

У першій залі галереї – картини дітей з розладом аутистичного спектру, в іншій залі розмістили основну частину виставки – світлини. Зі слів Марини Борозенець, до створення світлин для виставки долучилися майже 40 родин.

У Луцьку відкриють виставку картин і світлин дітей з аутизмом
Сім'ї, які брали участь у фотопроєкті й долучилися до виставки. Фото: Суспільне Луцьк

"90 % випадків – це дітки з аутизмом, але є дітки з іншими діагнозами. Основна наша місія – допомогти батькам повірити у своїх дітей і допомогти дітям повірити у свої сили. І зрозуміти, що треба бачити не діагноз дитини, її проблеми, а саму дитину і її можливості", – сказала співорганізаторка.

Герої світлин виставки дітей з аутизмом "Окрилені любов’ю без меж" – лучанка Тетяна Никитюк із сином Костею. "Фотосесія для нас з Костею теж була вперше, ми дуже хвилювалися. Це така колосальна робота фотографа зловити ці моменти. Я думала в нас жодної фотографії не вийде. Але всі фотографії гарні", – зазначила жінка.

У Луцьку відкриють виставку картин і світлин дітей з аутизмом
Лучанка Тетяна Никитюк. Фото: Суспільне Луцьк

Жінка розповіла: на фотовиставці також представлять вироби 10-річного Кості з пластиліну, підготувала кілька десятків виробів.

"Ліпити він почав з рочків трьох. Потім з’явився такий пластилін, який засихає і вироби зберігаються. Він ліпить і з мультфільмів героїв, ліпить меблі, наприклад, яких не знайшов в магазині, бо він любить гратись будиночками і тваринками. Все, що в його уяві, доліплює", – каже Тетяна Никитюк.

Зі слів жінки, для її сина Кості ліплення – це спосіб заспокоїтися. Хлопець має улюблені фігурки і розповідає вірші про них.

У Луцьку відкриють виставку картин і світлин дітей з аутизмом
Тетяна Никитюк із сином Костянтином на фотосесії. яку для них організували у квітні цього року. Фото: Суспільне Луцьк

Допомогла організувати виставку благодійна релігійна організація "Карітас-Спес Луцьк". Представниця організації Анастасія Марків говорить: учасниками стали 28 родин із дітьми з аутизмом.

У Луцьку відкриють виставку картин і світлин дітей з аутизмом
Підготовка до експозиції картин дітей з аутизмом. Фото: Суспільне Луцьк

Метою виставки, з її слів, є представлення дітей з аутичним розладом, як повноцінних членів суспільства.

"Вони потребують уваги і підтримки від оточуючих. І фотографії, які представлені на виставці, ілюструють цю безмежну любов матері до своєї дитини, незважаючи на жодні обставини. Світлини дуже чуттєві, тому що діти випромінюють любов не тільки до батьків, але і до всього світу", – додала жінка.

Виставка у Галереї мистецтв у Луцьку відкриється 10 червня о 14:00 і триватиме до 17 червня.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок