"Показати любов, смуток і радість": у Луцьку організували фотосесію для дітей з аутизмом

"Показати любов, смуток і радість": у Луцьку організували фотосесію для дітей з аутизмом

"Показати любов, смуток і радість": у Луцьку організували фотосесію для дітей з аутизмом
Лучанка Тетяна Штань із сином Юрієм під час фотосесії. Суспільне Луцьк

У Луцьку організували фотосесію для дітей з аутизмом та їхніх мам. Зустріч у фотостудії відбулася під гаслом "Окрилені безмежною любов'ю", – розповіла Суспільному голова громадської організації "Повір у себе" Інна Гачукова.

Зараз в організації – 31 дитина. Найстаршій 20 років, наймолодшій дівчинці – чотири.

Зі слів Інни Гачукової, фотосесії для дітей та мам організовують уже вчетверте, такі зустрічі дарують позитивні емоції, нові навички, досвід та допомагають дітям соціалізуватися.

фотосесія
Інна Гачукова фотографувалася разом із 20-річною донькою Світланою. Суспільне Луцьк

"Мами 24/7 проводять час із дітьми. Була ідея – не лише показати награні емоції радості та щастя, а показати усі емоції: любов, смуток, радість – усе те, що переповнює чи переповнювало мам впродовж усього життя з дитиною із аутизмом", – говорить голова громадської організації "Повір у себе".

Лучанка Олександра Гаврилова прийшла на фотосесію із дев'ятирічним сином. Діагноз "аутизм" Данилу поставили в три із половиною роки.

фотосесія
Олександра Гаврилова із сином Данилом. Суспільне Луцьк

В громадській організації Данило займається п'ять років. Жінка каже: фотосесії допомогли сину стати більш врівноваженим. "Фотосесія для нас – це показати ті емоції, які є в дитини з аутизмом, тому що вони дуже часто міняються. Він сміється, а через 30 секунд починає плакати, злитися, а потім знову сміятися. Показати суспільству наших дітей, щоб суспільство їх не боялося", – ділиться матір.

фотосесія
Учасники фотосесії. Суспільне Луцьк

Голова організації "Повір у себе" Інна Гачукова каже: нині сім’ям, в яких виховуються діти з аутизмом – непросто, адже державної підтримки бракує. Своїм особистим досвідом та діяльністю, говорить, намагається підтримувати батьків.

"Наші діти – у батьківських організаціях, які створені батьками. Це добре, але не те, чого ми хочемо. Нам потрібні і центри денного перебування, потрібно їх створювати. Батьків треба заряджати позитивом, підтримувати їх. Наша фотосесія націлена на те, щоб суспільство побачило наших дітей"., – говорить Інна Гачукова.

Що відомо

  • У жовтні 2021-го у Луцьку створили центр соціалізації та трудової адаптації для молоді з аутизмом та порушеннями психофізичного розвитку. Осередок відкрили за гроші батьків громадської організації "Повір у себе".

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок