Буча та Ірпінь відправили гуманітарну допомогу на Херсонщину

Буча та Ірпінь відправили гуманітарну допомогу на Херсонщину

Буча та Ірпінь відправили гуманітарну допомогу на Херсонщину
Жителі Ірпеня та Бучі збирають гуманітарну допомогу для постраждалих людей на Херсонщині Фото: Анатолій Федорук/Telegram

Громади міст Київської області відправляють гуманітарну допомогу жителям, які постраждали від підриву росіянами Каховської гідроелектростанції. Про це у своїх Telegram-каналах повідомили мер Бучі Анатолій Федорук та мер Ірпеня Олександр Маркушин.

Зокрема, з Бучі відправили три мікроавтобуси з гуманітарним вантажем, вагою майже 4 тонни. Це — надувні човни, продукти харчування, питна вода, пальне, ковдри тощо.

"Цей перший гуманітарний вантаж маємо доставити упродовж доби. Плануємо ще відправляти такі вантажі, тому разом з Київською обласною військовою адміністрацією та Асоціацією міст України будемо координувати подальшу допомогу",— каже Федорук.

Жителі Ірпеня зібрали більше 10 тонн гуманітарної допомоги. Наразі територіальний центр відправив дві автівки на Херсонщину. Зазначається, що збір допомоги триває. Серед першочергових потреб:

  • медикаменти, знезаражувальні, жарознижуючі, знеболюючі препарати та перев’язувальні матеріали
  • предмети особистої гігієни
  • пледи, ковдри
  • питна вода та їжа.

"Приносити гуманітарну допомогу для жителів Херсонщини можна в Ірпінський територіальний центр соціального обслуговування за адресою: вул. Тургенівська, 15. Його двері відкриті щодня з 08:00 до 18:00",— поінформував Маркушин.

Подробиці можна дізнаватися за номером телефону: +380932112037.

Що відомо про підрив росіянами греблі Каховської ГЕС

Вночі 6 червня росіяни підірвали Каховську гідроелектростанцію в Херсонській області. Машинну залу станції повністю зруйновано, вона не підлягає відновленню. Близько 80 населеним пунктам, у тому числі Херсону, загрожує підтоплення.

Рівень води в Каховському водосховищі стрімко знижується, почалась евакуація населення з потенційних районів затоплення. Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін заявив, що у критичній зоні затоплення на правобережжі Херсонщини перебувають близько 16 тисяч людей.

Президент Володимир Зеленський скликав термінове засідання Ради нацбезпеки і оборони. Він доручив провести евакуацію з районів ризику і забезпечити населення питною водою.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак назвав підрив дамби Каховського водосховища екоцидом, нагадавши, що ця подія становить потенційну загрозу для Запорізької АЕС.

У МАГАТЕ заявили, що зараз загрози для ЗАЕС через підрив Каховської ГЕС немає. Води для охолоджувальної системи станції вистачить на кілька днів.

Міноборони попереджає мешканців Херсонщини про російські міни, які могло знести водою.

На початок