Техніка, пальне, харчі: Київщина відправила першу партію допомоги для підтоплених районів Херсонщини

Техніка, пальне, харчі: Київщина відправила першу партію допомоги для підтоплених районів Херсонщини

Техніка, пальне, харчі: Київщина відправила першу партію допомоги для підтоплених районів Херсонщини
Авто з гуманітарним вантажем від Київщини для мешканців Херсонщини. Фото: КОВА

На Київщині зібрали першу партію гуманітарної допомоги для Херсонщини, яка зазнала підтоплення через руйнування Росією Каховської ГЕС. Для порятунку від водопілля з Київщини у постраждалі райони поїдуть волонтери, водолази, бригади комунальників із необхідною технікою.

Про це інформує Київська обласна військова адміністрація.

Як повідомив начальник КОВА Руслан Кравченко, одразу після трагедії він доручив профільним службам зв’язатися з Херсонською областю і сформувати реєстр необхідних першочергових речей.

Мотопомпи і пожежні рукави для ліквідації наслідків повені на Херсонщині
Мотопомпи і пожежні рукави для ліквідації наслідків повені на Херсонщині. Фото: КОВА

На Херсонщину вже відправили: 21 човен із волонтерами, 2 станції очищення води, 10 мотопомп, кілька тонн продуктів харчування і питної води, одяг. У складі гуманітарного вантажу також є теплові гармати, пальне, рятувальні жилети, 150 пар гумових чобіт.

Крім того, Київська ОВА відправляє на Херсонщину 200 кг корму для тварин.

Багажник авто із кормом для тварин, врятованих від повені після підриву дамби Каховської ГЕС на Херсонщині
Багажник авто із кормом для тварин, врятованих від повені після підриву дамби Каховської ГЕС на Херсонщині. Фото: КОВА

"Уночі туди також вирушить водолазна команда. Наразі з представників 19 громад Київщини формується бригада комунальників, електриків та інших фахівців, які з усією необхідною технікою за першої вимоги виїдуть до постраждалих територій", – додав начальник КОВА.

Чоловіки несуть човен, щоб завантажити його в авто, яке поїде рятувати людей від водопілля на Херсонщині
Чоловіки несуть човен, щоб завантажити його в авто, яке поїде рятувати людей від водопілля на Херсонщині. Фото: КОВА

Руслан Кравченко також нагадав, що на Київщині вже підготовлено 3 тисячі місць для компактного проживання людей, які опинилися на затоплених територіях внаслідок підриву російськими військами греблі Каховської ГЕС.

Що відомо про підрив росіянами греблі Каховської ГЕС

Уночі 6 червня російська окупаційна армія підірвала Каховську гідроелектростанцію в Херсонській області. Машинну залу станції повністю зруйновано, вона не підлягає відновленню.

6 червня почалась евакуація населення з потенційних районів затоплення. Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін тоді заявив, що у критичній зоні затоплення на правобережжі Херсонщини перебувають близько 16 тисяч людей.

Президент Володимир Зеленський скликав термінове засідання Ради нацбезпеки і оборони. Він доручив провести евакуацію з районів ризику і забезпечити населення питною водою.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак назвав підрив дамби Каховського водосховища екоцидом, нагадавши, що ця подія становить потенційну загрозу для Запорізької АЕС.

Міноборони попереджає мешканців Херсонщини про російські міни, які могло знести водою. Також жителів Одещини просять утриматись від прогулянок біля моря, в яке потрапили боєприпаси після підриву Каховської ГЕС.

8 червня стало відомо, що внаслідок повені в окупованих Олешках Херсонської області загинули дев’ятеро людей. Кількість зниклих безвісти невідома.

Україна домовилась з ООН про евакуацію людей з окупованого лівобережжя Херсонщини. РФ має надати гарантії безпеки.

На початок