"Мова Росії — це воєнні злочини": активісти протестують біля представництва ООН у Києві

"Мова Росії — це воєнні злочини": активісти протестують біля представництва ООН у Києві

Доповнено
"Мова Росії — це воєнні злочини": активісти протестують біля представництва ООН у Києві
Акція протесту біля представництва ООН у Києві, 8 червня 2023 р. Фото: Суспільне / Дарина Коломієць

Під будівлею представництва ООН у Києві проходить акція протесту. Люди вийшли з плакатами "Росія – це терористична держава", "Мова Росії – це воєнні злочини". Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Активістів обурило, що замість осуду злочину із підривом Каховської ГЕС, ООН у соцмережах привітала із днем російської мови. Організатори протесту розповіли про свої вимоги.

"Це перша допомога від ООН жителям Херсонщини, Миколаївщини, яких вже підтопило. Друге, визнати підрив дамби в Новій Каховці воєнним злочином РФ і відповідне покарання за це. Також вигнати РФ з Ради безпеки ООН та з самої ООН. У статуті сказано, країни-члени мають бути миролюбивими, а Росія такою не є", — зазначила голова ГО "Українські студенти за свободу" Анна Тимошенко.

Студент Могилянки Назар вважає, що цій державі не місце в Радбезі через постійні порушення міжнародного права, починаючи ще з Чечні та Грузії.

"Росія – це країна терорист, яка підірвала дамбу. Купа загублених життів людей і тварин. ООН просто бездіяльна. Люди кричать, а їх навіть не можуть евакуювати", — каже студентка національного медичного університету Марія.

Голова місії ООН в Україні Деніз Браун підтримала активістів, оскільки "вони сьогодні були голосом не тільки України, а й світу".

"Ми домовилися, що буде проведений круглий стіл з представниками центрального офісу ООН в Україні. Будемо говорити напряму з ними і пояснювати нашу позицію", — каже Тимошенко.

Також вона додала, що будуть анонсовані додаткові акції протесту.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська підірвали Каховську ГЕС. Масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення наразі уточнюються, повідомив в Telegram речник оперативного командування "Південь" Владислав Назаров.

Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зон затоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон.

За повідомленням Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Наразі ситуація на станції під контролем, український персонал моніторить усі показники.

На початок