Зеленський підписав зміни до виборчого кодексу

Зеленський підписав зміни до виборчого кодексу

Зеленський підписав зміни до виборчого кодексу
Офіс президента

Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення виборчого законодавства" № 805-IX.

Як повідомляє пресслужба Офісу президента, зміни стосуються питання діяльності ЦВК, функціонування Держреєстру виборців, притягнення відповідальності за правопорушення.

Читайте також: 7 головних питань про місцеві вибори-2020. Як проголосувати та кого обираємо

"Документ передбачає врегулювання неузгодженостей, уточнення строків, спрощення виборчих процедур та їхню уніфікацію. Зокрема, зміни вносяться до Виборчого кодексу України, законів "Про Центральну виборчу комісію", "Про Державний реєстр виборців" тощо", — зазначається у повідомленні.

Закон також передбачає зміни щодо заповнення виборчих документів, процесу підрахунку голосів, подання документів кандидатами, обмеження для одночасного балотування на місцевих виборах.

Читайте також: "Прогнозується жорстка боротьба": експерт розповів про особливості виборів-2020"

Також удосконалено законодавство з питань територіальної організації виборів і системи виборчих комісій на місцевих виборах, зменшено грошову заставу на місцевих виборах тощо.

Крім того, зміни стосуються питання діяльності Центральної виборчої комісії, функціонування Державного реєстру виборців, притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності за правопорушення під час виборчого процесу.

Що відомо

На початок