Україна і Нідерланди тиснуть на Іспанію, щоб та передала Києву ЗРК Patriot — El Pais

Україна і Нідерланди тиснуть на Іспанію, щоб та передала Києву ЗРК Patriot — El Pais

Patriot
Система ППО Patriot під час військових навчань у Швеції, 30 квітня 2023 року, фото: AP

Нідерланди та Україна тиснуть на Іспанію, щоб вона приєдналася до "коаліції Patriot" і надала Києву батарею протиракетної оборони.

Про це повідомляє El Pais.

За інформацією газети, президент Володимир Зеленський передав своє прохання іспанському прем’єрові Педро Санчесу під час саміту Європейської політичної спільноти у Молдові.

Це питання також було предметом консультацій з прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте і президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, оскільки саме в Туреччині Іспанія розмістила батарею Patriot.

Зазначається, що на відміну від того, що відбувається з "коаліцією F-16", до якої Іспанія не може приєднатися, оскільки не має на озброєнні цих літаків, іспанська армія має дві батареї Patriot закуплені з Німеччини у 2004 та 2014 роках.

Проблема Іспанії полягає в тому, що одна з двох її батарей — єдина, яка відповідає всім оперативним вимогам НАТО, — з 2015 року розгорнута на турецькій базі Інджирлік, а інша — у морській піхоті (Валенсія) і вважається необхідною для національної оборони.

El Pais зазначає, що Іспанія була б готова поступитися батарею, розміщену в Туреччині, Києву, але президент Ердоган чітко дав зрозуміти, що зацікавлений у тому, щоб ЗРК Patriot продовжували працювати в його країні навіть після 31 грудня цього року, коли поточні зобов’язання закінчуються.

Раніше міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес заявила, що Іспанія не зможе приєднатися до "авіаційної коаліції", щоб навчати українських пілотів на винищувачах F-16 та передати ці літаки Україні, оскільки не має їх на озброєнні.

На початок