Іспанія не зможе приєднатися до "авіаційної коаліції": у Мадриді назвали причину

Іспанія не зможе приєднатися до "авіаційної коаліції": у Мадриді назвали причину

Маргарита Роблес
Міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес. Фото: AP

Іспанія не зможе приєднатися до "авіаційної коаліції", щоб навчати українських пілотів на винищувачах F-16 та передати ці літаки Україні, оскільки не має їх на озброєнні.

Про це сказала міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес, передає TeleMadrid.

Вона запевнила, що Іспанія продовжить підтримку України в межах своїх можливостей.

"Абсолютна і повна підтримка в рамках нашої доступності для України. У питанні винищувачів ми солідарні з іншими країнами, але конкретно в Іспанії немає F-16", — сказала Роблес.

За словами міністерки, Іспанія продемонструвала велику підтримку українцям і вже передала шість із десяти танків Leopard. Крім того, країна передає ЗСУ озброєння і навчає військових медиків.

Чи отримає Україна західні винищувачі

19 травня прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак і голова уряду Нідерландів Марк Рютте оголосили про готовність США схвалити навчання українських пілотів на винищувачах F-16. До "авіаційної коаліції" приєднаються і Бельгія та Данія.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Сполучені Штати можуть надати згоду на передачу Україні сучасних бойових літаків, зокрема F-16, за умови, що вони не застосовуватимуться для ударів по російській території.

20 травня нідерландський онлайн-сервіс для аналізу у сфері оборони повідомив, що Нідерланди скасували угоду про продаж своїх винищувачів F-16 приватній компанії Draken International. Аналітики припускають, що літаки можуть бути передані Україні.

21 травня прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час саміту G7 підтвердив, що його країна готова надати допомогу у підготовці українських військових пілотів.

Після саміту "Групи семи" стало відомо, що США розблокували навчання українських пілотів на винищувачах та постачання авіатранспорту іншими державами.

Байден підтвердив намір США навчати українських пілотів на F-16, проте зауважив, що Україна пообіцяла не застосовувати їх для ударів по російській території.

На саміті G7 обговорили з партнерами підготовку українських пілотів – утім про повноцінну передачу машин говорити зарано, заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

22 травня речник Держдепу США Метью Міллер заявив, що постачання Україні винищувачів F-16 є пріоритетом для США та інших західних союзників. Реалізовувати відповідний план партнери України розпочнуть у найближчі місяці.

Вибір редакції

На початок