Україна тримає ініціативу на більшості ділянок фронту — британська розвідка

Україна тримає ініціативу на більшості ділянок фронту — британська розвідка

РСЗВ, війна
РСЗВ. Фото: Генштаб ЗСУ

На багатьох ділянках фронту в Україні тривають важкі бої. На більшості ділянок українські військові тримають ініціативу.

Про це повідомляє Міноборони Великої Британії.

"В умовах надзвичайно складної оперативної картини на багатьох ділянках фронту тривають важкі бої. На більшості ділянок Україна тримає ініціативу", — зазначили у британській розвідці..

У відомстві припускають, що російські війська все ще отримують наказ повернутися до наступу якомога швидше: "чеченські підрозділи очолили невдалу спробу взяти місто Мар’їнка поблизу Донецька, де лінія фронту мало змінилася з 2015 року".

У розвідці також зазначили, що до 7 червня 2023 року рівень повені продовжував зростати в нижній частині Дніпра після обвалу Каховської греблі, але, ймовірно, почне спадати протягом 8 червня.

"Обстріли ускладнили деякі спроби евакуації переміщених осіб із затоплених районів", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про ситуацію на фронті

Війська РФ зосереджують основні зусилля на спробах повної окупації Луганської та Донецької областей. Протягом минулої доби відбулось 30 бойових зіткнень. Сили оборони завдали 48 ударів по позиціях росіян.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська підірвали Каховську ГЕС. Масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення наразі уточнюються, повідомив в Telegram речник оперативного командування "Південь" Владислав Назаров.

Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зонзатоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон.

За повідомленням Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Наразі ситуація на станції під контролем, український персонал моніторить усі показники.

На початок