Підрив Каховської ГЕС: Польща закликала ЄС посилити санкції проти РФ і Білорусі

Підрив Каховської ГЕС: Польща закликала ЄС посилити санкції проти РФ і Білорусі

ЄС
Прапор Євросоюзу. Ілюстративне фото: Getty Images

У Брюсселі на зустрічі з депутатами Європарламенту за зачиненими дверима посол Польщі в Євросоюзі назвав підрив Каховської греблі воєнним злочином і закликав до посилення санкцій щодо РФ та Білорусі.

Про це повідомляє Польське радіо.

За даними журналістів видання, Польща наполягала на посиленні відповіді з боку Європейського союзу на підрив російськими військами Каховської ГЕС в Україні.

Руйнування греблі в Херсонській області дипломат назвав воєнним злочином і новою фазою жахливої агресії.

Також зазначається, що на цій зустрічі посли держав ЄС не змогли досягти згоди щодо 11-го пакету санкцій проти РФ, і погодження з цього питання продовжиться через тиждень.

Присутні на зустрічі дипломати зазначили, що посол Польщі звернув увагу на відсутність санкцій проти російських алмазів, що потрапляють до Європи, внаслідок чого наповнюється російський бюджет.

Представник Польщі запропонував включити до проєкту нових обмежень заборону імпорту російської агропродукції.

Він також закликав запровадити подальші санкції проти Білорусі, щоб запобігти обходу обмежень, запроваджених щодо Росії. Польща також вимагає перегляду десятого пакета, в якому є недопрацювання і лазівки.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська підірвали Каховську ГЕС. Масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення наразі уточнюються, повідомив в Telegram речник оперативного командування "Південь" Владислав Назаров.

Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зонзатоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон.

За повідомленням Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Наразі ситуація на станції під контролем, український персонал моніторить усі показники.

На початок