"Книжковий Арсенал-2023" оголосив програму: що там буде

"Книжковий Арсенал-2023" оголосив програму: що там буде

"Книжковий Арсенал-2023" оголосив програму: що там буде
Фото: "Книжковий Арсенал"/book.artarsenal.in.ua

Організатори ХI Міжнародного фестивалю "Книжковий Арсенал" оголосили цьогорічну програму. Фестиваль триватиме з 22 до 25 червня.

Фокусна тема цьогорічного заходу — "Коли все має значення" — представить 8 подій. Кураторкою фокус-теми є журналістка, авторка та документалістка Наталя Гуменюк.

"Щодня на сценах обговорюватимуться наші цінності й досвід, те, що відбувається з нами, з суспільством, з країною та світом. Це простір усвідомлення, а також творення нового громадянського словника для речей, які ми досі не вербалізували", — описують фокус-тему організатори.

Перший день фестивалю

"Книжковий Арсенал" стартує у четвер, 22 червня. На перший день заплановані 10 подій — дискусії, поетичні читання, кінопокази, дитяча програма та музичні події.

Офіційне відкриття фестивалю відбудеться о 17:00. У перший день відбудеться:

 • дискусія "Демократія і війна" в межах фокус-теми;
 • дискусія "Наш Крим: на сторінках книжок" та поетичні читання "Поезія в пікселі" у межах літературної програми;
 • майстер-клас для дітей і підлітків від творчої майстерні "Аґрафка";
 • показ короткометражних фільмів про Київ — шість історій про місто "Як тебе не любити 2.0" від онлайн-кінотеатру Takflix й послухати “DJ-set. Borys”.

Завершить перший день виступ Маріупольського муніципального камерного оркестру "Ренесанс". Подія відбудеться у співпраці з Українським Інститутом.

Загалом у перший день "Книжковий Арсенал" працюватиме з 16:00 до 21:00.

Літературна програма

Вона матиме назву "Перенести досвід у пам'ять", а її кураторкою є виконавча продюсерка Радіо Культура, членкиня Радіокомітету Європейської мовної спілки та Українського ПЕН, перекладачка і письменниця Ірина Славінська.

"Книжковий Арсенал-2023" оголосив програму: що там буде
Ірина Славінська.

Програма представить щоденники, документальні нотатки і художні твори, тексти професійних письменників і "тих, хто почали писати лиш у реальності після лютого 2014 та 2022 років", а також поезію.

Програма для дітей і підлітків

Кураторкою програми "Коли війна не лише у книжках" стала директорка "Книжкового Арсеналу" Юлія Козловець. Серед подій буде марафон авторських читань від дитячих письменників та письменниць, публічне інтерв’ю Підліткової Ради Мистецького арсеналу з Іриною Славінською, перформанс "Книгодрузячення-передбачення" та практикуми для батьків.

Професійна програма

У межах програми, якою керує Оксана Карп'юк, будуть обговорювати державну політику та роль профільних інституцій книжкової галузі, моделі ведення бізнесу, які дають видавцям сталість, а також про роль малих незалежних книгарень для промоції читання та розбудови громадянського суспільства.

Спеціальні програми

Літературна лабораторія Мистецького арсеналу представить спецпрограму "(не)публічні бібліотеки", куратором якої є Діма Казаков. Він розповість про невеликі мандрівні, бездомні бібліотеки, реальні й онлайнові архіви, колекціонування, персональні книжкові та вінілові збірки, куровані полиці та зіни.

Від PEN Ukraine буде спецпрограма "Пам'ять говорить" із 5 подіями. У перший день фестивалю відбудеться презентація воєнного щоденника Володимира Вакуленка. Загалом у межах програми будуть говорити про пам’ять, яка спонукає до відповідальності — перед нашими загиблими і перед нашою культурою.

Під час спецпрограми Довженко-Центру "Літературний кіноканон. Том перший" представлять три фільми, засновані на літературних творах: "Сон", знятий за поемою Шевченка, екранізацію гоголівського "Вечора на Івана Купала" та кінопостановку "Захара Беркута" Івана Франка.

Виставкові проєкти

Візуальна складова буде представлена 7 проєктами:

 • "Захисний шар" Костянтина Зоркіна;
 • "Україна: символи боротьби" Марії Кінович;
 • "Коли все має значення" від Клубу ілюстраторів Pictoric;
 • "Око Бурі", виставка українсько-ізраїльської дитячої книжкової ілюстрації;
 • "Хронологія русифікації" від проєкту Лінгвоцид;
 • "Каліграфія та шрифт 2022-2023 рр" від Школи каліграфії "Арт і Я";
 • The Reckoning Project.

Особливості "Книжкового арсеналу-2023"

Через нерівні умови існування та роботи учасників видавничого ринку внаслідок війни, операторами продажу книжок будуть не окремі видавництва, а локальні київські книгарні:

 • книгарня "Сенс" представить секцію "Нонфікшн";
 • книгарня "Книжковий Лев" — секцію "Художня література";
 • книгарня "Закапелок" — секції "Дитяча література" та "Комікси та графічні романи".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок