Підрив Каховської ГЕС: без світла залишились 20 тисяч споживачів на Херсонщині — Міненерго

Підрив Каховської ГЕС: без світла залишились 20 тисяч споживачів на Херсонщині — Міненерго

Херсонщина. Підірвана Каховська ГЕС, 6 червня 2023 року
Херсонщина. Підірвана Каховська ГЕС, 6 червня 2023 року Фото: Каховська міська територіальна громада/Facebook

Через підрив росіянами Каховської ГЕС та спричинену повінь без світла залишились 20 тисяч споживачів на Херсонщині. У Херсоні підтоплені 129 трансформаторних підстанцій, на Миколаївщині затоплені дві сонячні електростанції. Про це повідомили у Міненерго 7 червня. Водночас енергосистема країни працює стабільно.

“Через підрив окупантами Каховської ГЕС та спричинену ним повінь триває надзвичайна ситуація на півдні країни. У Херсоні та сусідніх населених пунктах через паводок без світла лишилися майже 20 тисяч споживачів. Підтоплена насосна станція Херсонської ТЕЦ. Основні потужності теплоелектроцентралі — поки поза межами зони ризику”, — йдеться у повідомленні.

Ситуацію на ЗАЕС постійно моніторять експерти “Енергоатому”. Прямої загрози через підрив Каховської ГЕС для окупованої електростанції наразі немає.

Крім того, у Донецькій області через бойові дії знеструмлені 7 населених пунктів. Внаслідок попередніх обстрілів без світла залишається також частина споживачів у Запорізькій, Сумській, Харківській, Чернігівській областях.

“Попри усі виклики енергетична система країни працює стабільно. Дефіциту електроенергії немає. Однак через підрив Каховської ГЕС у майбутньому можливі труднощі із заживленням та налагодженням стабільного електропостачання для споживачів прилеглих територій  після їх деокупації”, — наголошують енергетики.

Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 126 МВт*год. Експорт до Польщі — 800 МВт*год. За добу обсяг газу у сховищах зріс на 19,7 мільйона кубометрів. Запаси блакитного палива зростають та склали понад 9,7 мільярда метрів кубічних.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська підірвали Каховську ГЕС. Масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення наразі уточнюються, повідомив в Telegram речник оперативного командування "Південь" Владислав Назаров.

Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зонзатоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон.

За повідомленням Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Наразі ситуація на станції під контролем, український персонал моніторить усі показники.

На початок