Українська влада евакуює понад 17 тисяч людей — Генпрокурор про підрив РФ Каховської ГЕС

Українська влада евакуює понад 17 тисяч людей — Генпрокурор про підрив РФ Каховської ГЕС

Вода тече через прорив Каховської греблі в Каховці 6 червня 2023 р.
. Вода тече через прорив Каховської греблі в Каховці 6 червня 2023 р. Фото: ОПУ через Associated Press

Внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС вночі 6 червня понад 40 тисяч людей опинилися під загрозою затоплення. Українська влада евакуює понад 17 тисяч людей. Про це повідомив Генеральний прокурор Андрій Костін під час розмови з Єврокомісаром з питань юстиції Дідьє Рейндерсом.

"На жаль, ще понад 25 тисяч цивільних перебувають на тимчасово окупованій території. Там евакуація не проводиться. Черговий приклад кричущої зневаги до людського життя та міжнародного права", — наголосив Генпрокурор.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська підірвали Каховську ГЕС. Масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення наразі уточнюються, повідомив в Telegram речник оперативного командування "Південь" Владислав Назаров.

Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зонзатоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон.

За повідомленням Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Наразі ситуація на станції під контролем, український персонал моніторить усі показники.

Україна ініціює засідання Радбезу ООН через підрив росіянами Каховської ГЕС.

На початок