Київ надасть допомогу Херсонщині, що потерпає від наслідків підриву Каховської ГЕС — Кличко

Київ надасть допомогу Херсонщині, що потерпає від наслідків підриву Каховської ГЕС — Кличко

Київ надасть допомогу Херсонщині, що потерпає від наслідків підриву Каховської ГЕС — Кличко
Міський голова Києва Віталій Кличко. Фото: КМДА

Столиця розглядає можливості надання допомоги населенню Херсонської області, де склалася критична ситуація після підриву дамби Каховської ГЕС російськими військами.

Про це написав у Telegram мер Києва Віталій Кличко.

Він повідомив про розмову з секретарем Херсонської міськради Галиною Логуновою.

"Домовилися, що столиця прийме і забезпечить оздоровлення в дитячих таборах 100 дітей із Херсону. Вже почали займатися організацією цього", — зазначив Кличко.

Також, за його словами, Київ запропонував допомогу через Асоціацію міст України і отримав перелік найнагальніших потреб від Херсонського відділення Асоціації.

Мер Києва додав, що столична влада визначає, яку техніку для ліквідації надзвичайної екологічної ситуації передати Херсонщині. Ідеться про мотопомпи і човни. "А також відправимо продукти харчування та питну воду", — написав Кличко.

Що відомо про підрив росіянами греблі Каховської ГЕС

Російська окупаційна армія підірвала Каховську гідроелектростанцію в Херсонській області. Машинну залу станції повністю зруйновано, вона не підлягає відновленню. Близько 80 населеним пунктам, у тому числі Херсону, загрожує підтоплення.

Рівень води в Каховському водосховищі стрімко знижується, почалась евакуація населення з потенційних районів затоплення. Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін заявив, що у критичній зоні затоплення на правобережжі Херсонщини перебувають близько 16 тисяч людей.

Президент Володимир Зеленський скликав термінове засідання Ради нацбезпеки і оборони. Він доручив провести евакуацію з районів ризику і забезпечити населення питною водою.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак назвав підрив дамби Каховського водосховища екоцидом, нагадавши, що ця подія становить потенційну загрозу для Запорізької АЕС.

У МАГАТЕ заявили, що зараз загрози для ЗАЕС через підрив Каховської ГЕС немає. Води для охолоджувальної системи станції вистачить на кілька днів.

Міноборони попереджає мешканців Херсонщини про російські міни, які могло знести водою.

На початок