В 23 укриття не змогли потрапити на перевірку члени комісії, яка нині обстежує захисні споруди в Кіровоградській області. 83 сховища не готові для прийому людей під час повітряної тривоги. Про це Суспільному розповів заступник начальника управління з питань цивільного захисту і оборонної роботи обласної військової адміністрації Костянтин Дружинін. Перевірки в регіоні тривають з минулої п’ятниці. До цього часу обстежили понад половину захисних споруд. Роблять це після загибелі під час повітряної тривоги 1 червня трьох людей у Києві.
Укриття у приміщенні будівельного коледжу у Кропивницькому перевіряли рятувальники, поліцейські і працівники військової адміністрації. Оглядали приміщення і складали акти, чи відповідає сховище вимогам, говорить працівник відділу цивільного захисту райуправління Олександр Попов.
"Згідно нормативних документів, у найпростішому укритті можна перебувати не більше 48 годин. Але ж ви розумієте, що в наших реаліях його можна використовувати скільки завгодно. Починаючи з 24 лютого 2022 року ось такі комісійні обстеження проводяться постійно".
Укриття коледжу розраховане на 200 людей, говорить директорка закладу Інна Чернишова: "У наших охоронців є алгоритм дії, вони чітко знають, що до п’ятої години вечора ми заходимо через центральний вхід, після п’ятої – прямий вхід. У нас цілодобово працює спостереження за закладом, є нічний вахтер – це троє людей. Тому вночі під час повітряної тривоги вони однозначно запускають сюди людей".
"Це найпростіше укриття готове для прийому людей. Воно обладнане достатньою кількістю місць для сидіння, є запаси питної води, медикаменти та продукти", – сказав Костянтин Дружинін.

Додаткові перевірки сховищ проводять після загибелі під час повітряної тривоги 1 червня трьох людей у Києві. Місцевий житель розповів Суспільному, що його дружина загинула, коли намагались потрапити в укриття поліклініки, але їм не відкрили. Тоді від уламків російської ракети загнули двоє дорослих і дитина. Поліція затримали трьох посадовців та охоронця поліклініки в справі.
"На Кіровоградщині перевірили 1576 захисних споруд і найпростіших укриттів, загальна їх кількість становить 2378, – говорить Костянтин Дружинін. – У членів комісії, які їх оглядали, виникли питання по 83. Розповсюджені недоліки – це порушення санітарних норм, у 23 випадках працівників не пустили на територію, де розташовані захисні споруди. По кожному з цих фактів нині ведеться робота".
Вхід до укриття, що розташоване у підвалі п’ятиповерхового будинку на вулиці Миру у Кропивницькому на момент зйомки, 12:30 годину дня, відчинений. Доступ до цього сховища мають цілодобово – говорить мешканка будинку Наталія Андрейченко.
"Укриття в нас не зачиняється. Спочатку користувалися, а зараз ні, розслабились, чесно кажучи, але це, звичайно, неправильно".

Зі слів Костянтина Дружиніна, укриття мають бути відчиненими для людей під час повітряної тривоги цілодобово. Якщо воно закрите, радить дзвонити в поліцію.
"Проведемо детальний розбір цієї інформації, проаналізуємо і сплануємо подальшу роботу з балансоутримувачами споруд, особливо тих, де виникли питання".
Каже, перевірки захисних споруд в області триватимуть до 8 червня.