83 сховища не готові до прийому людей. На Кіровоградщині обстежують захисні споруди

83 сховища не готові до прийому людей. На Кіровоградщині обстежують захисні споруди

Ексклюзивно
83 сховища не готові до прийому людей. На Кіровоградщині обстежують захисні споруди
Фото: Суспільне Кропивницький

В 23 укриття не змогли потрапити на перевірку члени комісії, яка нині обстежує захисні споруди в Кіровоградській області. 83 сховища не готові для прийому людей під час повітряної тривоги. Про це Суспільному розповів заступник начальника управління з питань цивільного захисту і оборонної роботи обласної військової адміністрації Костянтин Дружинін. Перевірки в регіоні тривають з минулої п’ятниці. До цього часу обстежили понад половину захисних споруд. Роблять це після загибелі під час повітряної тривоги 1 червня трьох людей у Києві.

Укриття у приміщенні будівельного коледжу у Кропивницькому перевіряли рятувальники, поліцейські і працівники військової адміністрації. Оглядали приміщення і складали акти, чи відповідає сховище вимогам, говорить працівник відділу цивільного захисту райуправління Олександр Попов.

"Згідно нормативних документів, у найпростішому укритті можна перебувати не більше 48 годин. Але ж ви розумієте, що в наших реаліях його можна використовувати скільки завгодно. Починаючи з 24 лютого 2022 року ось такі комісійні обстеження проводяться постійно".

Укриття коледжу розраховане на 200 людей, говорить директорка закладу Інна Чернишова: "У наших охоронців є алгоритм дії, вони чітко знають, що до п’ятої години вечора ми заходимо через центральний вхід, після п’ятої – прямий вхід. У нас цілодобово працює спостереження за закладом, є нічний вахтер – це троє людей. Тому вночі під час повітряної тривоги вони однозначно запускають сюди людей".

"Це найпростіше укриття готове для прийому людей. Воно обладнане достатньою кількістю місць для сидіння, є запаси питної води, медикаменти та продукти", – сказав Костянтин Дружинін.

83 сховища не готові до прийому людей. На Кіровоградщині обстежують захисні споруди
Укриття у приміщенні будівельного коледжу у Кропивницькому . Фото: Суспільне Кропивницький

Додаткові перевірки сховищ проводять після загибелі під час повітряної тривоги 1 червня трьох людей у Києві. Місцевий житель розповів Суспільному, що його дружина загинула, коли намагались потрапити в укриття поліклініки, але їм не відкрили. Тоді від уламків російської ракети загнули двоє дорослих і дитина. Поліція затримали трьох посадовців та охоронця поліклініки в справі.

"На Кіровоградщині перевірили 1576 захисних споруд і найпростіших укриттів, загальна їх кількість становить 2378, – говорить Костянтин Дружинін. – У членів комісії, які їх оглядали, виникли питання по 83. Розповсюджені недоліки – це порушення санітарних норм, у 23 випадках працівників не пустили на територію, де розташовані захисні споруди. По кожному з цих фактів нині ведеться робота".

Вхід до укриття, що розташоване у підвалі п’ятиповерхового будинку на вулиці Миру у Кропивницькому на момент зйомки, 12:30 годину дня, відчинений. Доступ до цього сховища мають цілодобово – говорить мешканка будинку Наталія Андрейченко.

"Укриття в нас не зачиняється. Спочатку користувалися, а зараз ні, розслабились, чесно кажучи, але це, звичайно, неправильно".

83 сховища не готові до прийому людей. На Кіровоградщині обстежують захисні споруди
Сховище на вулиці Миру у Кропивницькому. Фото: Суспільне Кропивницький

Зі слів Костянтина Дружиніна, укриття мають бути відчиненими для людей під час повітряної тривоги цілодобово. Якщо воно закрите, радить дзвонити в поліцію.

"Проведемо детальний розбір цієї інформації, проаналізуємо і сплануємо подальшу роботу з балансоутримувачами споруд, особливо тих, де виникли питання".

Каже, перевірки захисних споруд в області триватимуть до 8 червня.

На початок