У Ватикані провели "обряд очищення" після оголення чоловіка на вівтарі базиліки Святого Петра

У Ватикані провели "обряд очищення" після оголення чоловіка на вівтарі базиліки Святого Петра

Кардинал Гамбетті проводить обряд біля вівтаря в базиліці Святого Петра, 3 червня 2023
Кардинал Мауро Гамбетті проводить обряд покаяння перед вівтарем сповіді в базиліці Святого Петра, 3 червня 2023 року. Фото: AP

У Ватикані на головному вівтарі базиліки Святого Петра провели спеціальний “обряд очищення” після того, як оголений чоловік видерся на вівтар на знак протесту проти вторгнення РФ в Україну. Про це повідомляє Reuters.

У суботу, 3 червня, молитовне служіння, відоме як обряд покаяння, якого вимагає канонічне право, очолив архієрей базиліки, кардинал Мауро Гамбетті.

Як відзначає Reuters, під час молебню Папа Римський Франциск освятив святою водою вівтар. Гамбетті ж сказав, що чоловік вчинив “гріховний і невідповідний, справді жалюгідний жест”, щоб привернути увагу до жертв війни.

За даними джерела у Ватикані, під час інциденту чоловік також мав на собі подряпини нігтями. Його особу не встановили, але на фотографіях, зроблених туристами та опублікованих у соціальних мережах, йому було близько 20-30 років.

Раніше агентство Reuters повідомляло, що у Соборі Святого Петра у Ватикані чоловік роздягнувся догола та виліз на головний вівтар храму на знак протесту проти війни в Україні. Охоронці Ватикану передали чоловіка, особу якого не вдалося встановити, італійській поліції, повідомило джерело агенції. Інцидент стався незадовго до закриття базиліки у четвер, 1 червня, у другій половині дня.

Кілька італійських ЗМІ опублікували фотографії інциденту, зроблені туристами.

На початок