Сім областей України не відповідають критеріям для послаблення карантину – МОЗ

Сім областей України не відповідають критеріям для послаблення карантину – МОЗ

Сім областей України не відповідають критеріям для послаблення карантину – МОЗ
. АР

Вінницька, Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Харківська та Чернігівська області не готові до послаблення карантину через несприятливі епідеміологічні умови.

Про це свідчать дані, оприлюднені на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

Як нагадали у міністерстві, регіоном зі значним поширенням COVID-19 вважається такий, у якому наявна одна з наступних ознак:

  • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50%;
  • середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить менше, ніж 24 на 100 000 населення протягом останніх семи днів;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить більш як 11%;
  • показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більш як 10%.

Відтак Закарпатська область не відповідає критеріям для послаблення карантину за кількістю завантажених лікарняних ліжок – цей показник становить понад 74%. На Волині та Харківщині реєструється зависока кількість нових випадків (16,11% та 11,45% відповідно), а на Чернігівщині тестуванням охоплені лише трохи більше 15 людей на 100 тисяч населення.

Вінницька область має зависоку динаміку зростання нових випадків коронавірусної інфекції – 12,51%, а Івано-Франківська та Львівська області не відповідають умовам послаблення карантину одразу за двома критеріями – кількістю нових випадків COVID-19 та динамікою зростання інфікування.

Що відомо

  • Станом на ранок 21 липня в Україні зареєстрували 60 166 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, з них 673 - за останню добу. Одужали 760 осіб.
  • Президент Володимир Зеленський просить уряд не поспішати із продовження карантинних обмежень через коронавірус довше, ніж на місяць, оскільки "всі вже втомилися від карантину".
  • Міністерство охорони здоров'я дало рекомендації у ситуації, коли коронавірус виявили в одного з членів родини, а інші здорові.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила епідемію вірусу COVID-19 пандемією.
  • Люди молодше 18 років переносять COVID-19 набагато легше, ніж особи старшого віку.
  • Китайські вчені визначили, що 80% хворих на коронавірус мають слабкі симптоми та одужують.
На початок