У Хмельницькому відбувся забіг задля перемоги

У Хмельницькому відбувся забіг задля перемоги

У Хмельницькому відбувся забіг задля перемоги
Фото: Суспільне Хмельницький

270 учасників взяли участь у благодійному забігу в Хмельницькому задля збору коштів одній із військових частин Хмельниччини. За словами організатора забігу, голови громадської організації "Підтримка України" Олександра Вербіцького, на зібрані кошти куплять необхідні військовим речі: лазерні прожектори та планшети.

270 учасників стартували й фінішували біля Хмельницького кінотеатру Шевченка. Дорослі бігли один кілометр, діти могли цю дистанцію пройти, або бігти 200 метрів. Батько й син Кудіни Ростислав і Марк кажуть: готувалися до цього старту.

"Ми тренувалися пару днів в парку, так що сподіваємося, що здолаємо", — каже Ростислав Кудін.

Учасник Олександр біг з напарником. Чоловік втратив зір та ногу на війні та каже, що тепер має спортивного бігового протеза і планує після цього старту відновити систематичні пробіжки.

"Біговий спортивний протез мені робили в США, але і в нас зараз роблять. Вони ж самі біжать. Там амортизація, наче відскакує", — розповідає Олександр.

270 учасників взяли участь у благодійному забігу в Хмельницькому
270 учасників взяли участь у благодійному забігу в Хмельницькому. Фото: Суспільне Хмельницький

Учасники реєструвалися онлайн та одразу донатили гроші за участь у благодійному забігу.

"Скільки кожна людина може — стільки й донатить, це вже залежить від неї. Але, коли ти відчуваєш себе дотичним до цього, все відбувається в серці, це і є головне", — пояснює учасник забігу Ростислав Кудін.

Учасники донатили від трьохсот до чотирьохсот гривень. За них отримували на згадку про захід колекційні патріотичні медалі. Учасник забігу В'ячеслав Поліщук каже: своїм результатом задоволений.

"В мене була така мета — пробігти менш ніж за чотири хвилини. Пробіг за три, то я дуже радий", — каже В'ячеслав Поліщук.

Крім того, кожен учасник та перехожий могли придбати на локації їжу, сувенір або миттєву лотерею і таким чином долучитися до збору грошей для військових. Організатор забігу Олександр Вербіцький каже: в Хмельницькому це вже четвертий благодійний забіг наживо та п'ятий — онлайн. Кожного разу збирають кількасот тисяч гривень та купують військовим потрібні їм речі.

"У нас є конкретне завдання — це планшети та фари-прожектори. На ті гроші, що залишаться, купимо необхідне обладнання, якого потребують військові. Найбільше ми зібрали, коли організовувались з прикордонниками. Там було понад 350 тисяч гривень. Це чисті донати, які пішли на закупівлю обладнання для сталевого кордону", — пояснює Олександр Вербіцький.

З його слів, скільки зібрали сьогодні, рахуватимуть наступними днями.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок