Танцюючи хмельницький ансамбль назбирав на "бандеропавери"

Танцюючи хмельницький ансамбль назбирав на "бандеропавери"

Танцюючи хмельницький ансамбль назбирав на "бандеропавери"
. Фото: Суспільне Хмельницький

"Гопак", "Повзунець" та інші українські народні танці виконували діти хмельницького танцювального ансамблю "Веснянка" на сценах європейських країн та зібрали для військових три тисячі євро, розповідає керівниця колективу Валентина Мандзій. За її словами, за ці гроші купили для ЗСУ зарядні станції багатоканального швидкого зарядження.

Чотири блоки багатоканального швидкого зарядження українського виробництва, так звані "бандеропавери", волонтери Хмельницької громадської організації "Захист — об'єднання волонтерів" передають військовим чотирьох підрозділів Збройних Сил України. Директорка волонтерської організації, ветеранка Катерина Луцик розповідає: гроші на зарядні станції зібрали діти Хмельницького ансамблю танцю "Веснянка" та каже: військові були зворушені.

"Вони, по-перше, дуже були здивовані, як діти можуть назбирати таку величезну суму, і вони були щасливі", — каже Катерина Луцик.

Гроші, які назбирав ансамбль на "бандеропавери"
Гроші, які назбирав ансамбль на "бандеропавери". Фото: Суспільне Хмельницький

На "бандерапавери" танцюристи збирали гроші своїми талантами та працею, гастролюючи Європою після міжнародного фольклорного фестивалю в Португалії та даючи благодійні концерти в Лісабоні, Дрездені, Парижі, Празі, Сарагосі, Ліоні, Сан-Себастьяні. Діти виконували українські народні танці, глядачі всюди аплодували стоячи та жертвували на благодійність, розповідає керівниця ансамблю Валентина Мандзій.

"Це було і по 20 євро, і по 10, і по 50. І навіть австралійські долари в нас там були", — розповідає Валентина Мандзій.

За її словами, в Європі знають про війну в Україні та підтримують українців. Одна із танцівниць, 14-тирічна донька загиблого на війні Юрія Мурави Софія розповідає, як після одного з концертів до неї підійшов європейський рятувальник.

"Він просто настільки розчулився, він стояв, ледве не плакав. Він зняв свої шеврони й віддав мені. Сказав, що пишається мною та батьком, і дякує, що він був там", — згадує дівчина.

"Бандеропавери", які купили хмельницькі волонтери для військових
"Бандеропавери", які купили хмельницькі волонтери для військових. Фото: Суспільне Хмельницький

На концертах діти зібрали три тисячі євро, здебільшого монетами, які могли використати чи поміняти лише на автозаправках, каже Валентина Мандзій. Гроші передали волонтерам, а ті купили зарядні станції, каже виконавча директорка організації "Захист об'єднання волонтерів" Леся Стебло.

"Діти своєю творчістю насправді можуть робити величезні речі. Незалежно від того, скільки їм років, вони теж можуть допомагати армії", — каже Леся Стебло.

Чотири блоки живлення призначені чотирьом підрозділам Збройних сил, серед яких підрозділ, де служила Катерина Луцик.

"Десантники — це локація Авдіївського району, наші спецпризначенці. Це район Бахмуту, і це буде лінія фронту, тому що ці речі безпосередньо потрібні там, де немає електроенергії та потрібно заряджати прилади, які допомагають виконувати бойові завдання. Ті ж самі дрони, рації, старлінки. Один з цих павербанків буде переданий в 81 десантно-штурмову бригаду, де я безпосередньо проходила шість років військову службу", — розповідає Катерина Луцик.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок