Міноборони замовило 300 розвідувальних БПЛА у німецької компанії

Міноборони замовило 300 розвідувальних БПЛА у німецької компанії

Міністерство оборони України
Міністерство оборони України. Фото: Міноборони

Міноборони України замовило 300 додаткових розвідувальних безпілотників середнього радіуса дії типу Vector у німецької компанії Quantum-Systems.

Про це повідомляє пресслужба Quantum-Systems.

"Quantum-Systems, що займається повітряною розвідкою подвійного призначення і постачає безпілотники з декількома датчиками для збору даних державним установам і комерційним клієнтам, сьогодні оголосила про замовлення 300 додаткових розвідувальних безпілотників середнього радіуса дії типу Vector у рамках військової підтримки ЗСУ, що фінансується урядом Німеччини", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що це третє замовлення Міноборони України на 300 БПЛА Vector, після двох попередніх замовлень на 105 – у січні 2023 року і 33 БПЛА Vector – у серпні 2022 року.

У Quantum-Systems зауважують, що їхні безпілотники забезпечують "безперервне виявлення цілей противника незалежно від погодних умов".

"Використовуючи передові можливості штучного інтелекту, Vector дає змогу Силам оборони України швидко збирати важливі розвідувальні дані та здобувати стратегічну перевагу над противником", – йдеться в повідомленні.

Пресслужба Quantum Systems підкреслює своє "тісне партнерство і незмінну підтримку України у постачанні новітніх безпілотників Vector, відповідно до контракту Міністерства оборони України".

Також зазначається, що компанія нещодавно відкрила в Україні центр сервісного навчання, підтримки та логістики, який проводить навчання операторів з використання та обслуговування системи Vector.

31 травня речник уряду Німеччини Штеффен Хебештрайт заявив, що Міжнародне право дозволяє Україні завдавати ударів по території Росії з метою самооборони, але додав, що офіційний Берлін виступає проти того, щоб для таких атак використовувалася німецька зброя.

На початок