У громаді на Кіровоградщині почав їздити соціальний автобус

У громаді на Кіровоградщині почав їздити соціальний автобус

У громаді на Кіровоградщині почав їздити соціальний автобус
Фото: Facebook Ігор Забажан

У Новомиргородській громаді Новоукраїнського району Кіровоградської області почав їздити соціальний автобус. Жителі всіх сіл матимуть автобусне сполучення з центром громади. Проєкт упродовж місяця працюватиме в тестовому режимі. Про це розповів міський голова Новомиргорода Ігор Забажан. За його словами, користуватися автобусом можуть усі пільгові категорії. Поїздки безплатні.

Маршрути складали так, щоб максимально охопити населені пункти, говорить Ігор Забажан.

"Ми давно планували розглядати цю тему. Наша громада – одна з найбільших на Кіровоградщині, і фактично у 60 відсотків сільських населених пунктів відсутній транспортний зв'язок з центром громади – містом Новомиргород. Тому я ініціював це питання. Проєкт фінансується виключно коштом громади. На сесії виділили один мільйон гривень. Це на обслуговування автобуса, дизельне пальне й зарплату водія".

На цьому тижні випробували п’ять різних маршрутів. Зранку автобус виїздить з Новомиргорода в село, забирає звідти пасажирів, охоплює по дорозі ще кілька сіл і повертається з пасажирами в місто о восьмій-восьмій тридцять ранку. Зворотний рейс відбувається того самого дня.

"О другій чи третій годині після обіду автобус починає розвозити людей по селах. Це трохи затратно для бюджету, але іншого варіанту немає. Людей потрібно забрати з села, довезти в місто й назад доставити. У місті упродовж дня люди можуть скористатися послугами лікарні, відділу соціального захисту, сходити в аптеки", – говорить Ігор Забажан.

У понеділок автобус проїжджав через Прищепівку, Тишківку, Йосипівку та Розливу.

У вівторок — Оситну, Мар'ївку, Мар'янопіль, Іванівку, Пурпурівку.

Середу — Бурти, Василівку, Дібрівку, Зелене, Защиту, Кам'януватку.

Четвер — Петроострів, Миролюбівку, Лікареве, Шмидове.

П'ятницю — Коробчине, Рубаний Міст, Троянове, Шмидове.

Дізнатися про дату й час відправлення автобуса на наступному тижні можна в старости села. Самі маршрути і їх кількість ще уточнюватимуть. За словами Ігоря Забажана, хочуть охопити сполученням всі села громади. Остаточно розклад автобуса затвердять після тестового режиму. Також упродовж червня у громаді виділять ще один автобус для цього проєкту.

На початок